Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

"Nowy" wodospad w Konradówce!

Autor Maciek
Data utworzenia: 19 listopad 2014, 14:13 Wszystkich komentarzy: 0


"Nowy" wodospad w Konradówce!

W ostatnich miesiącach informowaliśmy o postępie prac związanych z przebudową jazu w pobliskiej Konradówce. Wstępnie udało nam się ustalić, że modernizacja potrwa do końca bieżącego roku. Jak się okazało nie było większych przeszkód podczas naprawy. Na dzień dzisiejszy mieszkańcy Konradówki mogą cieszyć oko nowym wodospadem, który na pewno nie ulegnie podobnemu uszkodzeniu, jak jego poprzednik.

Prace rozpoczęły się jeszcze w lecie. Początkowo firma zajmująca się przebudową jazu zajęła się zdemontowaniem jego prawej części. Wierzchnia część obiektu została rozebrana, uzbrojona i kompletnie zmieniona. W czasie, kiedy odbywała się modernizacja prawej części wodospadu, jego lewa strona przepuszczała całość wody. Modernizacja przebiegała zgodnie z planem. Z czasem zajęto się lewą stroną jazu, która również wymagała naprawy.

Cały wodospad w chwili obecnej jest przebudowany według założonego projektu. Udało się zakończyć prace przed pierwszymi śniegami i mrozami. Nie było również przeszkód w postaci podniesionego stanu rzeki, który mógł być nie lada utrudnieniem. Jaz wyposażony został w nową warstwę wierzchnią w postaci kostki granitowej, która na lata zapewni mu trwałość. Cały obiekt został dodatkowo poszerzony, co zapewni większe bezpieczeństwo podczas ewentualnej powodzi.

Mieszkańcy nie ukrywają swojego zadowolenia po przebudowie wodospadu – Estetycznie wygląda to bardzo dobrze. Dla manie przebudowa wodospadu nie zmienia niczego, choć wiem, że ze względów bezpieczeństwa była ona niezbędna – powiedział mieszkaniec Konradówki.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.