Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Fascynujący świat fizyki w Galerii Piastów

Autor Galeria Piastów
Data utworzenia: 20 listopad 2014, 08:56 Wszystkich komentarzy: 0


Fascynujący świat fizyki w Galerii Piastów

Fizyka wcale nie jest trudna. Jest pasjonująca! Przekonaj się o tym, odwiedzając niezwykłe Eksperymentarium w legnickiej Galerii Piastów.

Po tajemnicach chemii i niezwykłych eksperymentach, które prezentowali naukowcy, czas na kolejną odsłonę Eksperymentarium – mobilnego projektu naukowego, będącego rozrywką dla całej rodziny. Tym razem uczeni wprowadzą gości Galerii Piastów w niezwykły świat fizyki. Jest tylko jeden warunek: zwiedzając Eksperymentarium fizyki należy wszystkiego dotknąć!

Wśród atrakcji dostępnych dla gości będzie ponad 20 urządzeń́ interaktywnych, prezentujących dziesiątki zjawisk fizycznych. Zobaczymy m.in. słynną kołyskę Newtona, ilustrującą zasadę zachowania energii, a także karuzelę prezentującą siłę dośrodkową. Dzięki stołowi z piłkarzykami i labiryntem zrozumiemy zasady magnetyzmu, a wyścig kulek opisany w prosty sposób pozwoli bez trudu zrozumieć zasady kinetyki. Poza tym staniemy oko w oko ze złudzeniami optycznymi, niezwykłą karuzelę, peryskopami i usłyszymy niecodzienną symfonię dźwięków.

Naukowcy wyjaśnią również, jak działają i do czego można zastosować urządzenia magnetyczne, krzywe zwierciadła i lustra nieskończoności, maszyny proste i wiele innych wynalazków.

Eksperymentarium zacznie się o godz. 13.00 i potrwa do 19.00. Zajęcia będą prowadzone zarówno w formie pokazów, jak i warsztatów, do których klienci galerii będą mogli dołączyć w każdej chwili.

Serdecznie zapraszamy do odkrywania tajemnic fizyki w Galerii Piastów!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.