Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

W „TRÓJCE” SIĘ DZIEJE …

Autor Maria Lis i Bogusława Kruk
Data utworzenia: 20 listopad 2014, 13:55 Wszystkich komentarzy: 0


W „TRÓJCE” SIĘ DZIEJE …

30 października klasa IIIa była w Legnicy na spektaklu „Niekończąca się opowieść”. Zachwycone dzieci obejrzały historię krainy Fantazjany i śmiały się z baśniowych stworów. Przeżyliśmy trochę radości, trochę smutku, trochę strachu i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Opiekę nad akcją przejęła p. H. Malak-Fotiadis, która koordynowała ją w całej szkole. Uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali pięknie przystrojone stoły, na których pojawiły się owoce, warzywa, pieczywo, soczki, mleko, kanapki. Każdy z naszych uczniów otrzymał również śniadaniówkę. Szkoła otrzymała je za udział w akcji "Po pierwsze drugie śniadanie", którą organizowała firma Kubuś.Nadmieniamy, że akcję wspólnie jedzonego śniadania przeprowadzamy w naszej szkole od kilku lat.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasa IIIb pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała uczniom klas I-III przedstawienie składające się z pieśni, wierszy i scenek. Uroczyście ubrani uczniowie świetnie spełnili swoje zadanie. Przy okazji tej uroczystości zostały również wręczone upominki dla uczniów przystępujących do SKO oraz nagrody dla uczniów klas II i III za jesienny konkurs ortograficzny.

Uczniowie z klas II ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili złotoryjski zakład Vitbis, w którym wytwarzane są ozdoby choinkowe. Dzieci brały udział w warsztatach, podczas których samodzielnie tworzyły bombki oraz zwiedzały sam zakład, gdzie poznały cykl produkcyjny tych ozdób.

Wszystkie nasze pierwszaki 19 listopada zostały zaproszone na przedstawienie przygotowane przez p. Marię Lis i uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie wysłuchali pięknie recytowanych wiersze i fragmenty utworów naszej patronki Marii Konopnickiej. Piękna dekoracja, stroje aktorów i informacje przekazane przez p. Marię na pewno przybliżyły im autorkę i zaciekawiły naszych maluchów. O zaciekawieniu, zainteresowaniu świadczyć może fakt, że uczniowie z wielką uwagą patrzyły na scenę, słuchając recytacji.

Również 19 listopada odbył się XVI Powiatowy Konkurs Krasomówczy dla uczniów klas młodszych, który został rozegrany w naszej przyjacielskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie i swoich opiekunów książki, opowiadając o nich w bardzo ciekawy sposób. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas III - Piotr i Natalia. Piotr Suchecki otrzymał wyróżnienie za swoje opowiadanie. Gratulacje dla Piotra i Natalii.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.