Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie (video)

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 28 listopad 2014, 11:50 Wszystkich komentarzy: 0


Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie (video)

Jaki jest najważniejszy dzień w życiu ucznia? Ten, w którym oficjalnie staje się częścią szkoły. Dla wielu dzieci pasowanie na ucznia to czas pełen wrażeń. W tym dniu każdy z nich czuje dumę, że przyszło mu przyjąć tak ważny tytuł. Dumę czują także rodzice, którzy puszczają swoje pociechy w wielki świat. To właśnie 27 listopada dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, był dniem wielu zaszczytów. Szkoła tętniła życiem, zebrało się w niej dużo dzieci wraz ze swoimi rodzicami, a także ich nauczyciele i wychowawcy.

Dodatkowym atutem imprezy była możliwość zobaczenia nowo wyremontowanej sali przez tych, którzy jeszcze nie mieli okazji tego zrobić. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Borysewicz, która krótką przemową przywitała wszystkich zebranych. Po niej, głos zabrał burmistrz miasta - Pan Jan Serkies. W końcu przyszła pora na chwilę, na którą większość podopiecznych czekała z niecierpliwością - pasowanie, które rozpoczęło się od uroczystego ślubowania.

Po złożonej przez każde dziecko przysiędze, Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz podchodził i poprzez dotknięcie ołówkiem w ramię, mianował je uczniami szkoły. Po tak ważnej części, przyszła pora na część artystyczną. Dzieci śpiewały piosenki, a także opowiadały wierszyki o swoich prawach i obowiązkach. Na zakończenie, każda z pociech dostała dyplom oraz niewielki podarunek. Nie było wątpliwości, że na sali nie znalazła się osoba, która wyszła stamtąd bez uśmiechu na twarzy.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów w szkole i takiej radości w jej trakcie, jak ta, która towarzyszyła im w tym dniu!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.