Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

AKADEMIA PZS POŚWIĘCONA PAMIĘCI OFIAR HOLOKAUSTU

Autor admin
Data utworzenia: 26 luty 2015, 13:34 Wszystkich komentarzy: 15


AKADEMIA PZS POŚWIĘCONA PAMIĘCI OFIAR HOLOKAUSTU
27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku, obchodziliśmy 70. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau .

W dniu wczorajszym, w Powiatowym Zespole Szkół, odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar Holokaustu. Aulę przy ul. Poźniaków, po brzegi wypełnili uczniowie PZS oraz Gimnazjum nr 2. Niespełna godzinne, wzruszające widowisko, wpędziło w zadumę wszystkich obecnych. Uczniowie, wcielający się w rolę więźniów obozów koncentracyjnych, w ujmujący sposób opowiedzieli historie, odzwierciedlające ich losy.

Akademia była doskonałą lekcją historii- dzięki prezentacji multimedialnej, która pojawiła się w trakcie widowiska, wszyscy obecni obejrzeli zdjęcia obrazujące sytuację więźniów obozów koncentracyjnych, przypomnieli sobie metody zagłady i liczby ofiar. Nastrój, podobnie jak przy okazji innych akademii, podkreśliła gra świateł.

O Holokauście należy mówić i nauczać, a wczorajszy spektakl był kolejną udaną lekcją patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół.

Komentarze

Taaa pamięć o żydach szkalujących nasze imię na każdym kroku mówiąc o Polskich obozach a tfuu na taki patriotyzm...
zgłoś komentarz
Trzeba mówić, aby później cały świat mógł mówić o polskich o obozach śmierci. A czy podczas tej uroczystość wspomniano o rotmistrz Witoldzie Pilecki?
zgłoś komentarz
mam,pytanie ,a czy będzie akademia poświęcona,,żołnierzom wyklętym,,?
zgłoś komentarz
Przez następne 1000 lat będziemy się kajać przed żydami. Ale pytam się, za co?
zgłoś komentarz
Z tego co wiem nic nie będzie o Żołnierza Wyklętych zupełnie nic. Może tylko jakieś plakaty w szkole i tyle. Bo w tym roku wpadło rocznica holokaustu. A o Żołnierza Wyklętych nic.
zgłoś komentarz
Ale przecież było można zrobić jeszcze apel o Żołnierza Wyklętych przecież.
zgłoś komentarz
No... zrobi karierę ten nauczyciel, co to zorganizował...

A ja się pytam, były taki obchody poświęcone pamieci ofiar tzw. rzezi wołyńskiej, która miała miejsce równiez na Podolu skąd wywodzi sie wielu Chojnowian..??!

Właśnie minęło 70 lat od tragicznych wydarzeń i zagłady Polaków przez banderowskich "gierojów"...

15 stycznia 1945 r. - zagłada Latacza - blisko 100 Polaków bestialsko wymordowanych przez banderowskie bojówki
3 luty 1945 r. - zagłada Nyrkowa i Czerwonogrodu - blisko 100 Polaków wyrżniętych przez sotnie upa

Świadkowie tych wydarzeń mieszkają w Chojnowie, dlaczego tych ofiar sie nie upamiętnia..???!!
zgłoś komentarz
Widocznie za mało ważne wydarzenie historyczne. I przecież nie można mówić teraz źle Ukrainie.. I jak apel o holokauście ma się stać lekcją patriotyzmu ?
zgłoś komentarz
Dla otrzeźwienia zacytuję tutaj słowa które wypowiedział Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych - pisze "Rzeczpospolita" ,pełny tekst http://www.tinyurl.pl?Sv8ARnnp
zgłoś komentarz
Jak ktoś ma jeszcze wątpliwości, to proszę :Urodzony w Maroku deputowany do Knesetu, a przy tym wiceminister ds. religijnych, rabin Eli Ben Dahan w wywiadzie udzielonym dla gazety „Maariv” stwierdził, że nawet homoseksualni żydzi mają „wyższe dusze” od gojów. „Chcę, by państwo było żydowskie. Rzeczy, które są przeciwne jego wartościom, kulturze i tradycji nie zostaną zaakceptowane” – podkreślił...„Wyobraźcie sobie przez chwilę, że minister ds. religii w którymś z demokratycznych państw – na przykład Anglii albo Szwajcarii – stwierdził, że „dusze chrześcijan górują nad duszami żydów”. Czy Izrael nie narobiłby wtedy zamieszania? Czy ADL (Liga Przeciwko Zniesławieniu – przyp. red.) i Centrum Weisenthala nie zabrałyby głosu w proteście? Czy żydzi w tym kraju nie domagaliby się natychmiastowej rezygnacji takiego urzędnika? " Źródło - http://www.tinyurl.pl?1bnI7Rs6
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.