Czarni ponownie ograli Konfeks i wskoczyli na trzecią lokatę klasy okręgowej.

Data utworzenia: 23 marzec 2015, 08:58 Wszystkich komentarzy: 1

Wczorajszy dzień bezwzględnie należał do podopiecznych Mirosława Dragana, który w samo południe rozpoczęli rywalizację z Konfeksem Legnica. Był to pierwszy mecz rundy wiosennej. Czarni po długim okresie przygotowawczym w pełni formy rozpoczęli zmagania ligowe. Już od pierwszego gwizdka arbitra głównego widać było znakomite przygotowanie fizyczne ekipy z naszej gminy.

Pierwsza część gry była bardzo dynamiczna. Zawodnicy obu ekip włożyli w nią sporo energii, co przełożyło się na obniżenie tempa gry w drugiej odsłonie meczu. Już na początku Czarni mogli wyjść na prowadzenie, Adam Szydełko zmarnował 100% okazję do zdobycia gola. Kilka chwil później Gut w sytuacji jeden na jednego nie zdołał pokonać goalkeepera gospodarzy. Na całe szczęście zmarnowane okazje nie zemściły się na drużynie z Rokitek. Wynik meczu otworzył Damian Pachura, który wykorzystał swoje walory fizyczne i precyzyjnym uderzeniem „z głowy” wpakował futbolówkę do siatki. Po upływie regulaminowych 45 minut sędzia techniczny doliczył dwie dodatkowe minuty, które przeciągnęły się do pięciu. Dosłownie w ostatnich sekundach Konfeks wyrównał wynik, po strzale głową. Do przerwy 1:1.

Druga połowa meczu rozpoczęła się nieco słabiej. Obie ekipy dążyły do wyjścia na prowadzenie, jednak bramkarze stali na wysokości zadania. Dopiero 60 minuta spotkania przyniosła drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Szydełki w odpowiednim miejscu znalazł się Gut, który wpakował futbolówkę do siatki. Czarni uzyskali przewagę na murawie. Niestety zmarnowaliśmy wiele okazji do zdobycia kolejnej bramki. Konfeks nie zdołał już zagrozić Andruszcze, który wychwytywał wszystkie strzały. W tej części spotkania na murawie pojawi się Gromala, który dał dobrą zmianę. Marcin przytrzymując futbolówkę zyskał sporo cennego czasu na ekipy z naszej gminy.

Dzięki dobrej postawie i sporemu wysiłkowi Czarni Rokitki zgarnęli trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej. Taki wynik jest dobrą motywacją do ciężkiej pracy podczas treningów. Już za tydzień, przed własną publicznością nasi zmierzą się z Chrobrym II Głogów. Liczymy na kolejne trzy oczka. Na dzień dzisiejszy Rokitki awansowały na trzecią lokatę klasy okręgowej, co jest wyśmienitym prognostykiem przed pozostałymi spotkaniami rundy wiosennej.

Skład: Andruszko, Bencal, Płachta, Pachura D., Białek, Szydełko, Grudziński, Wrotny, Pachura K., Gut, Pchaura M. Rezerwa: Gromala, Migała, Bernat, Marciniak, Bekacz. Tucholski chory. Weszli Gromala.