Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kuba Borkowski z Gimnazjum nr 1 i Karol Niżyński z SP Niedźwiedzice laureatami OTWP

Autor admin
Data utworzenia: 31 marzec 2015, 18:17 Wszystkich komentarzy: 0


Kuba Borkowski z Gimnazjum nr 1 i Karol Niżyński z SP Niedźwiedzice laureatami OTWP

30 marca, w Starostwie Powiatowym w Legnicy, odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wyniku eliminacji miejskich, które odbyły się 20 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, do etapu powiatowego zakwalifikowało się łącznie siedmiu uczniów.

O godzinie 10.00, wszystkich uczestników i opiekunów przywitał Aleksander Kostuń - wicestarosta powiatu legnickiego, Zbigniew Biłyk – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu, Józef Giedrojć - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy, przewodniczący jury- kpt. Grzegorz Kuźniar oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

W konkursie wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Eliminacje przebiegały w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W części pisemnej, wszyscy uczestnicy rozwiązali test jednokrotnego wyboru, składający się z 30- pytań. Z każdej kategorii wiekowej, do części ustnej zostało zakwalifikowanych po 3 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w części pisemnej.

Jak poziom trudności testu ocenili chojnowianie?

Test był trudniejszy niż test miejski, jednak z naszej wcześniejszej wiedzy mogliśmy wywnioskować odpowiedzi na te pytania. W konkursie biorą udział od czwartej klasy podstawówki, także jestem przygotowywana na bieżąco. Odświeżam swoją wiedzę- powiedziała Małgorzata Mazurkiewicz, uczennica Gimnazjum nr 2

Poziom był bardzo wysoki, takiego wysokiego chyba jeszcze nie było. Przygotowywałem się do testu głównie w domu. Czuję, że poszło mi słabo- powiedział Kuba Borkowski, który jak się okazało, zdobył 28 punktów na 30 możliwych.

Poziom zdecydowanie wyższy niż w Chojnowie. Dało się jednak odpowiedzieć na wiele pytań bez problemu. Podchodzę do tego na luzie, dałem z siebie wszystko, a co będzie dalej, to się okaże- powiedział Gracjan Fedak- uczeń SP3 w Chojnowie.

Do drugiego etapu eliminacji powiatowych zakwalifikowało się dwóch przedstawicieli miasta i gminy Chojnów- Kuba Borkowski- uczeń Gimnazjum nr 1 w Chojnowie i Karol Niżyński- uczeń Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach.

W części ustnej, każdy z uczestników, odpowiadał na trzy, wylosowane pytania. Za każde z nich, można było uzyskać od 1 do 3 punktów. W kategorii szkół podstawowych, ze względu na jednakową liczbę punktów, przeprowadzono dogrywkę.

Wyniki po dwóch etapach prezentowały się następująco:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Beata Barańska- SP Legnickie Pole

II miejsce- Julia Matyszczak- SP Miłkowice

III miejsce – Karol Niżyński- SP Niedźwiedzice


Gimnazja

I miejsce- Michalina Kuprianiuk – Gimnazjum Legnickie Pole

II miejsce- Kuba Borkowski- Gimnazjum nr 1 w Chojnowie

III miejsce – Kamila Dzierzkiewicz- Gimnazjum Legnickie Pole


Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce- Marcin Becher - Zespół Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Legnicy

II miejsce- Jędrzej Biernacik– II LO Legnica

III miejsce – Kacper Zachary- V LO w Legnicy

Gratulacje laureatom złożyła Janina Mazur- Starosta Legnicki, wręczając również nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Choć chojnowianie w tym roku nie będą reprezentować powiatu na szczeblu wojewódzkim, należą im się ogromne gratulacje. Kubie Borkowskiemu i Karolowi Niżyńskiemu udało się zająć miejsca na podium, pozostali reprezentanci uplasowali się tuż za nim.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.