Miedzianka nie dała szans Chojnowiance.

Data utworzenia: 26 kwiecień 2015, 20:00 Wszystkich komentarzy: 0

Dzisiejsze popołudnie było bardzo pechowe dla KS Chojnowianka. Nasi piłkarze rywalizowali z liderem IV ligi dolnośląskiej w meczu wyjazdowym. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Marzenia o dobrym wyniku Miedź II Legnica szybko wybiła nam z głowy. Od pierwszych minut widać było kto będzie dzielił i rozdawał na murawie. Gospodarze pewnie grali w środku pola i napadzie stwarzając liczne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Sokołowskiego.

Niestety nasza defensywa popełniła kilka drastycznych błędów, które przełożyły się na stratę bramek. Nie można jednak winić tylko destrukcji, gdyż cała drużyna zawiodła. Ciężko było nam przebić się pod pole karne rywala, który był zdecydowanie lepszy zarówno techniczne, taktycznie, jak i fizycznie. W pierwszej części gry straciliśmy trzy gole. Gospodarze pewnie prowadzili grę i nie zamierzali zakończyć meczu z trzema golami zaliczki. Nasi piłkarze mieli swoje szanse. Niestety brakowało nam skuteczności, która mogła przełożyć się na gola kontaktowego.

Druga odsłona meczu przebiegała identycznie jak pierwsza. Miedzianka "rządziła" na boisku. Nasi piłkarze mogli jedynie przyglądać się krążącej futbolówce. Legniczanie byli bardziej zdeterminowani, a przede wszystkim niesamowicie skuteczni. Naszym piłkarzom nie można odmówić woli walki. Widać było zaangażowanie i chęć zdobycia chociażby bramki kontaktowej. Sztuka ta niestety nam się nie udała. W drugiej połowie traciliśmy kolejne gole. Finalnie ulegliśmy liderowi IV ligi 7:0 i tym samym okupujemy nadal ostatnie miejsce w tabeli ligowej. Spotkanie to przypominało pojedynek Dawida i Goliata z tym, że ten teoretycznie słabszy nie miał pomysłu, jak można postawić się silniejszemu. Po dwóch ostatnich meczach, w których nasza drużyna zaprezentowała się całkiem przyzwoicie, dziś niestety zagraliśmy słaby mecz. Na domiar złego w doliczonym czasie gry czerwony kartonik ujrzał Rudnicki, który zmuszony będzie pauzować dwa spotkania.

Braki kadrowe nadal dają się nam we znaki. Brakuje nam ciągle konkurencyjności na poszczególnych pozycjach. Trener Chrzanowski nie ma łatwego zadania. Przed każdym spotkaniem musi podejmować kolejne decyzje dotyczące formacji, jaka zaprezentuje się na murawie. Mamy nadzieję, że z czasem wszytko się ureguluje, a Chojnowianka wróci do dobrej dyspozycji, czego naszym piłkarzom serdecznie życzymy.

Skład: Sokołowski, Kowalczyk, Światłoń, Górski, Iwaniak, Kuś, Ziembowski, Rudnicki, Rajczakowski, Śnieżek, Jędrusiak. Rezerwa: Gałaszkiewicz, Myśliwiec, Głowacki. W połowie trener zdecydował się na następujące zmiany: Gałaszkiewicz- Kuś, Głowacki - Rajczakowski, Myśliwiec – Iwaniak.