Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

MAJÓWKA W GMINIE CHOJNÓW. XI Festiwal Pieśni Religijno – Patriotycznej

Autor UG Chojnów
Data utworzenia: 29 kwiecień 2015, 12:16 Wszystkich komentarzy: 5


 MAJÓWKA W GMINIE CHOJNÓW.   XI Festiwal Pieśni Religijno – Patriotycznej

Wójt Gminy Chojnów oraz Parafia Rzymskokatolicka w Okmianach zapraszają 2 maja 2015r. na XI Festiwal Pieśni Religijno – Patriotycznej.

Tradycyjnie już przy Krzyżu Millenijnym w Wilczym Lesie na pograniczu trzech powiatów bolesławieckiego, złotoryjskiego oraz legnickiego odbędzie się Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej. Przegląd muzyczny organizowany jest od jedenastu lat z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównymi organizatorami Festiwalu są: Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Różańcowej w Okmianach, Urząd Gminy w Chojnowie, Urząd Gminy w Warcie Bolesławieckiej oraz Urząd Gminy w Zagrodnie.

Do udziału w tegorocznym festiwalu zgłosiło się 12 zespołów z trzech powiatów. Wykonawcy zaprezentują po dwa utwory muzyczne: jeden religijny i jeden patriotyczny. Spośród zgłoszonych zespołów jury wybierze laureata, który otrzyma okazałą statuetkę przedstawiającą Krzyż Millenijny, przy którym odbywa się festiwal. Zanim jednak wysłuchamy piosenek konkursowych odprawione zostanie nabożeństwo majowe. 10. Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odda hołd poległym w walce o wolność żołnierzom w uroczystym Apelu Poległych.Komentarze

hihi beda spiewac do nielegalnej budowli.mam nadzieje ze w tym roku na trzezwo.
zgłoś komentarz
,,mlodysyrek,,chyba cię,,pogieło,,
zgłoś komentarz
Odezwał się Slawek- Obrońca Krzyża. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że religia z patriotyzmem ma niewiele wspólnego. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi - naszych barw narodowych, które Kościół pohańbił i podeptał.
zgłoś komentarz
dla ciemnoty co tam flaga.czy godlo.nielegalna budowla.to jest to.predzej sobie chlapna.taka tradycja ciemnoty.
zgłoś komentarz
,,młodyserek,, i ,,lucuś,,to jest dopiero ciemnota
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.