Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Festiwal Kultury Japońskiej w Legnicy

Autor admin
Data utworzenia: 17 listopad 2011, 12:13 Wszystkich komentarzy: 0


Festiwal Kultury Japońskiej w Legnicy

W czwartek, 1 grudnia rozpocznie się Festiwal Kultury Japońskiej w Legnicy, którego organizatorem jest Legnicki Klub Karate Kyokushin.

W pierwszy dzień o godzinie 17:00 w Muzeum Miedzi odbędzie się koncert fortepianowy Hikoro Nagai.
Drugi dzień, który rozpocznie główną część festiwalu przyniesie m.in. pokazy i naukę origami, prezentacje ceremonii parzenia herbaty, pokazy ubierania kimona, wystawę zdjęć z Japonii, pokaz przyrządzania i degustacja sushi. Dodatkowo ksiądz Jan Pazgan zaprezentuje swoją gromadkę japońskich psów Akita, które w tym roku zdobyły mistrzostwo świata i Europy w swojej kategorii rasowych czworonogów. Atrakcje te odbywać się będą w hotelu Qubus, rozpoczną się o godzinie 17:00.

W sobotę czeka nas główne wydarzenie festiwalu - eliminacje do Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin. Dodatkowo o godzinie 15:00 obejrzymy pokazy karate, tameshigiri (japońska sztuka próbnego cięcia, pierwotnie miała na celu przede wszystkim wypróbowywanie jakości ostrza katany – Wikipedia) oraz tameshi-wari ("test rozbijania", w japońskich (i nie tylko) sztukach walki (zwłaszcza w karate), pokaz możliwości technicznych zawodnika, polegający na łamaniu i rozbijaniu różnymi częściami ciała (kantem dłoni, pięścią, przedramieniem, łokciem, goleniem, głową, stopą, kantem stopy, piętą, i czasami kolanem) twardych przedmiotów (najczęściej desek, dachówek, cegieł, a czasami także kamieni i brył lodu) – Wikipedia). W tym dniu również zaprasza nas hotel Qubus.

Tego nie można przegapić!

źródło: otoLegnica.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.