Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jakuszyce (okolice Szklarskiej Poręby)

Autor admin
Data utworzenia: 16 czerwiec 2011, 13:27 Wszystkich komentarzy: 1


Jakuszyce (okolice Szklarskiej Poręby)

       Jakuszyce są kolejną nasza propozycją na spędzenie wspaniałych chwil pośród górskiej przyrody. Usytuowane kilka kilometrów od Szklarskiej Poręby.  Panuje tu wspaniały klimat do uprawiania sportów zimowych.

        Serdecznie polecamy przepiękną trasę rowerową jak i pieszą. Doskonały parking znajdziemy na Polanie Jakuszyckiej przed przejazdem kolejowym. Trasa rozpoczyna się zaraz za trakcją kolejową i obejmuje odcinek 5 kilometrów, czas trasy około 1 godziny. Trakt prowadzi do Schroniska Orle, gdzie możemy się posilić. Szczerze polecamy skosztować racuchy. Można tu trochę odpocząć i pogrilować.

         Dla bardziej wprawionych polecamy kontynuację trasy w kierunku Hali Izerskiej , gdzie znajduje się kolejne schronisko Chatka Górzystów. O ile ktoś nie posilił się racuchami, tutaj koniecznie trzeba skosztować naleśników. Koszt: mały 6 zł, duży 8zł (ten drugi polecamy jak ktoś jest już bardzo głodny).

         Między schroniskiem Orle, a Chatką Górzystów możemy zatrzymać się na mały odpoczynek obok górskiego potoku.

Cała trasa liczy 20 kilometrów i około 4 godzin marszu.


Komentarze

Ja zawsze chodzę drogą naprzeciwko stacji paliw w Jakuszycach na kopalnie kwarcu "Stanisław" stamtąd do Chatki Górzystów po drodze (super widoki) i powrót przez Orle na Polanę Jakuszycką. Od siebie polecam ten wariant spaceru całość + - 25 km
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.