Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pierwsze zatrzymania kierujących bez uprawnień po zmianie przepisów.

Autor admin
Data utworzenia: 21 maj 2015, 14:02 Wszystkich komentarzy: 0


Pierwsze zatrzymania kierujących bez uprawnień po zmianie przepisów.

Legnicka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania wydanych przez Starostę legnickiego.

W środę o godz. 01.30 w Chojnowie policjanci tamtejszego Komisariatu zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Chrysler. Okazało się, że 35-letni kierowca decyzją Starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W związku z tym pojazd został zabezpieczony a zatrzymanego przewieziono do jednostki Policji. Po wykonanych czynnościach procesowych mężczyznę zwolniono.

Tego samego dnia rano na autostradzie A-4 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali mieszkańca Polkowic, który prowadził samochód marki BMW pomimo cofniętych uprawnień. Pojazd zabezpieczono a z kierowcą wykonano czynności procesowe.

Obu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Pojazdy będą mogli odebrać wraz z osobą, która posiada uprawnienia do kierowania i po uiszczeniu opłat za holowanie i parkowanie.

Od 18 maja tego roku kierowcy, którzy prowadzą pojazd pomimo tego, że prawo jazdy zostało im wcześniej odebrane przez starostę popełniają przestępstwo. Do tej pory było to wykroczenie, za które groził mandat karny. Po zmianie przepisów grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

podinsp. Sławomir Masojć


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.