Powiatowe wiosenne biegi przełajowe za nami. (video)
Data utworzenia: 26 maj 2015, 14:06 Wszystkich komentarzy: 0
W Chojnowie w dniu 22.05.2015 r. odbyły się Powiatowe Wiosenne Biegi Przełajowe, z udziałem : 173 zawodników i zawodniczek z 7 szkół podstawowych : Szkoły Podstawowej w Kościelcu, Szkoły Podstawowej w Kunicach, Szkoły Podstawowej w Miłkowicach , Szkoły Podstawowej w Bieniowicach , Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie , Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie i Szkoły Podstawowej w Rosochatej orazz 2 gimnazjów : Gimnazjum w Spalonej i Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, 9 opiekunów, 15 organizatorów.
ORGANIZATORZY:
- Powiat Legnicki
- Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Legnicy,
- Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie
Sędzia Główny zawodów : Maciej Cieśla.
Uroczystego otwarcia biegów dokonał Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.
WYNIKI :
- 400 m dziewczęta kl III SP - (startowało 16 )
1. Karolina Wojsiat - SP nr 4 Chojnów - 10 pkt
2. Karolina Kudaj - SP Miłkowice - 9 pkt
3. Eliza Laskowska - SP nr 4 Chojnów - 8 pkt
4. Natalia Kostyszak - SP Bieniowice - 7 pkt
5 Natalia Szymańska - SP Miłkowice - 6 pkt
6. Julia Wójcik - SP Miłkowice - 5 pkt
- 500 m chłopcy kl III SP - (startowało 18)
1. Bartłomiej Serkies - SP nr 4 Chojnów -10 pkt
2. Szymon Szczepanowski - SP nr 4 Chojnów - 9 pkt
3. Paweł Łabiński - SP Kunice - 8 pkt
4 . Igor Święch - SP Rosochata - 7 pkt
5. Kacper Babiński - SP Bieniowice - 6 pkt
6. Łukasz Karczmarski - SP Kościelec - 5 pkt
- 500 m dziewczęta kl IV - ( startowało 18 )
1. Oliwia Sypień - SP 4 Chojnów - 10 pkt
2 Anastazja Grochowska - SP Rosochata - 9 pkt
3. Nikola Dziechciarz - SP Kościelec - 8 pkt
4. Sara Kułacz - SP nr 3 Chojnów - 7 pkt
5 Wiktoria Piskorowska - SP Kościelec - 6 pkt
6. Marcelina Wiśniewska - SP nr 3 Chojnów - 5 pkt
- 600 m chłopcy kl IV - (startowało 18 )
1. Jakub Zięba - SP Kunice - 10 pkt
2 Patryk Gała - SP Kunice - 9 pkt
3. Jakub Gacia - SP Rosochata - 8 pkt
4 . Krystian Sobieraj - SP nr 4 Chojnów - 7 pkt
5 Bartłomiej Kałas - SP nr 4 Chojnów - 6 pkt 6 Michał Czaiński - SP Kościelec - 5 pkt
- 600 m chłopcy kl V – (startowało 19 )
1 Janusz Michał - SP nr 4 Chojnów - 10 pkt
2 Dominik Wierzbicki - SP nr 3 Chojnów - 9 pkt
3 Filip Banaś - SP Rosochata - 8 pkt
4 Kamil Rutkowski - SP Bieniowice - 7 pkt
5 Dawid Jamrozik - SP Kunice - 6 pkt
6 Maciej Wengrzyn - SP nr 4 Chojnów - 5 pkt
- 600 m dziewczęta kl V (startowało 19 )
1 Weronika Wysoczańska - SP Miłkowice - 10 pkt
2 Paula Bełza - SP Miłkowice - 9 pkt
3. Nikola Węglewska - SP Miłkowice - 8 pkt
4. Milena Duda - SP Kunice - 7 pkt
5. Magdalena Kiszka - SP Kościelec - 6 pkt
6. Patrycja Frąckowska - SP nr 4 Chojnów - 5 pkt
- 800 m chłopcy kl VI ( startowało 17 )
1. Dawid Urynek - SP nr 4 Chojnów - 10 pkt
2. Michał Borek - SP Miłkowice - 9 pkt
3. Tomasz Krynicki - SP Miłkowice - 8 pkt
4. Sylwester Kopyra - SP nr 4 Chojnów - 7 pkt
5 Kamil Bułaś - SP Bieniowice - 6 pkt
6 Kewin Zarzycki - SP nr 4 Chojnów - 5 pkt
- 600 m dziewczęta kl VI ( startowało 18)
1. Julia Matyszczak - SP Miłkowice - 10 pkt
2. Sabina Olszowska - SP Bieniowice - 9 pkt
3. Agnieszka Miłuch - SP nr 4 Chojnów - 8 pkt
4. Wiktoria Jaremko - SP Miłkowice - 7 pkt
5 Natalia Kuta - SP nr 4 Chojnów - 6 pkt
6 Ilona Żbikowska - SP Miłkowice - 5 pkt
- 1000 m chłopcy I kl gimnazjum
1. Piotr Nidbała - Gimnazjum Spalona - 10 pkt
2 . Zygmunt Naspiński - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3. Kamil Czepiel - Gimnazjum Spalona - 8 pkt
4. Adrian Szczerbiak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt
5 Krystian Mendel - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 6 pkt
6 Tomasz Kosiński - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 5 pkt
- 800 m dziewczęta I kl gimnazjum
1 Justyna Dydyk - Gimnazjum nr 1 Chojnów -10 pkt
2 Klaudia Danielewska- Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3. Kamila Kluga - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
4. Natalia Cieślak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt
5. Wiktoria Poliwka - Gimnazjum Spalona - 6 pkt
- 1000 m chłopcy II kl gimnazjum
1. Damian Rybczyński - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt
2. Karol Czekaj - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3 . Dariusz Michalewicz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
4. Hubert Zdziech - Gimnazjum Spalona - 7 pkt 5 Łukasz Pleśniak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 6 pkt
6. Jakub Mazgis - Gimnazjum Spalona - 5 pkt
- 800 m dziewczęta II kl gimnazjum
1. Natalia Bekacz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt
2. Małgorzata Czereśniowska - Gimnazjum nr 1 Chojnów -9 pkt
3. Laura Boho - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
4 Anna Szuszkiewicz - Gimnazjum Spalona - 7 pkt
5 Patrycja Chmielewska - Gimnazjum Spalona - 6 pkt
- 1200 m – chłopcy III kl gimnazjum
1. Patryk Porczak - Gimnazjum nr1 Chojnów - 10 pkt
2. Mateusz Grabarczyk - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3 Mateusz Kołbuc - Gimnazjum Spalona - 8 pkt
4 Jakub Borkowski - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt
5 Piotr Romaniak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 6 pkt
- 1000 m dziewczęta III kl gimnazjum
1 Stanisława Jansch - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt
2 Paulina Sznajdrowicz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 9 pkt
3 Paulina Baran - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
PUNKTACJA SZKÓŁ :
1 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie :129 pkt
2 Szkoła Podstawowa w Miłkowicach : 101 pkt
3. Szkoła Podstawowa im.Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach : 61 pkt
4. Szkoła Podstawowa im W. Stanisława Reymonta w Rosochatej :74 pkt
5 Szkoła Podstawowa w Kunicach : 43 pkt
6 Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kościelcu : 36 pkt
7 Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Konopnickiej w Chojnowie : 30 pkt
PUNKTACJA GIMNAZJUM :
1. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie : 144 pkt
2 Gimnazjum w Spalonej : 93 pkt
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali medale i dyplomy .Zwycięzcy na poszczególnych dystansach otrzymali statuetki.
Szkoły podstawowe i gimnazja, które zajęły miejsca I-III w klasyfikacji zespołowej otrzymały puchary.
Wszyscy startujący w biegach otrzymali słodycze i napoje, ufundowane przez władze Miasta Chojnów i Gminy Chojnów.
Trofea wręczali: pani Stanisława Pakos -Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego i zarazem Przewodnicząca Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy ,Elżbieta Fałat -Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie, Honorata Tajchman-Rękoś -Sekretarz Gminy Chojnów, Jan Serkies -Burmistrz Miasta Chojnów i Kazimierz Burtny -Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.
Powiatowe Zrzeszenie „LZS” w Legnicy szczególne podziękowanie kieruje pod adresem pani Elżbiety Fałat - dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie i nauczycieli wychowania fizycznego za zaangażowanie i współpracę przy organizacji zawodów.
Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Legnickiego i Fundacji Polska Miedź. Nagrody ufundowali również: Burmistrz Chojnowa- Jan Serkies oraz Wójt Gminy Chojnów- Andrzej Pyrz.
Protestów oraz nieszczęśliwych wypadków nie odnotowano .