Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

DEBIUT MAŻORETEK Z "DWÓJKI" JUŻ WKRÓTCE !!! (video)

Autor Gimnazjum nr 2
Data utworzenia: 29 maj 2015, 13:46 Wszystkich komentarzy: 0


DEBIUT MAŻORETEK Z "DWÓJKI" JUŻ WKRÓTCE !!! (video)

Historia mażoretek liczy już ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji. Mażoretki – wyraz zapożyczony z jęz. francuskiego (majorette), oznacza młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji.

Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe (tzw. batony). Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale przy pomocy wykonywanych gestów sygnalizują orkiestrze zbliżający się zakręt, zakończenie utworu, zmianę rytmu.

W marcu tego roku przy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie powstała pierwsza grupa chojnowskich mażoretek. Od marca uczennice naszej szkoły pilnie trenują tę wcale nie łatwą (jakby się wydawało) sztukę.

Mażoretki mogą nawiązywać w swoich strojach do regionów geograficznych lub miast, z których pochodzą – szczególnie, jeśli nie są związane z konkretnymi formacjami mundurowymi, tylko z instytucjami kulturalnymi, cechują się wtedy dużą różnorodnością. W przypadku naszych rodzimych mażoretek, ta zasada została zachowana i dziewczęta będą prezentować się w barwach herbu naszego miasta (biały, niebieski, czerwony i żółty), które są również barwami naszego Gimnazjum.

„Muzyka orkiestrowa i dziewczęta w wieku 14-16 lat? - nie, to się raczej nie uda, pomyślałam w pierwszej chwili” – mówi Marzena Anton, opiekunka grupy. A jednak, nasze gimnazjalistki stanęły na wysokości zadania i wciągnęły się w cały projekt z dużym zaangażowaniem. Są też bardzo dumne z tego, że ich stroje będą nawiązywały do barw naszego miasta i szkoły.

„Dopiero zaczynamy i uczymy się podstaw „twirlingu” (czyli żonglerki batonem) oraz zasad przemarszu, debiut planujemy na najbliższe Dni Chojnowa. Prosimy o trzymanie za nas kciuków i dużą wyrozumiałość! W końcu, od czegoś trzeba zacząćsmile”.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.