Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Szklarska Poręba

Autor admin
Data utworzenia: 16 czerwiec 2011, 14:00 Wszystkich komentarzy: 0


Szklarska Poręba

      Szklarska Poręba to kolejny piękny zakątek usytuowany w odległości  75,5km od naszego miasta. Trasa dojazdowa przebiega przez  Złotoryję, Świerzawę oraz Jelenią Górę.  Miejscowość ta  położona jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Najwyższy szczyt Szrenica rozpościera się na wysokości 1362 m n.p.m.  Ciekawym faktem jest to, że Szklarka Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska. Panujące tu warunki klimatyczne porównywalne są do miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m.

     Szklarska Poręba oferuje nam masę tras pieszych oraz ponad 200km tras rowerowych dla mniej i bardziej aktywnych turystów. Jest tutaj wiele malowniczych i urzekających zakątków.

     Szczerze polecamy wjazd wyciągiem na Szrenicę (koszt około 27zł/osoba dorosła – 2 przesiadki, wjazd ok. 20 minut). Po zakończeniu jazdy wyciągiem zauważyć możemy telewizyjną stację przekaźnikową, wartą naszej uwagi.

     Na górze należy kierować się trasą na Śnieżne Kotły. W czasie wędrówki można zauważyć malownicze krajobrazy, liczne kotliny polodowcowe. Cała trasa jest bardzo łatwa i zajmuje około godziny czasu. Z tego etapu wycieczki, aby nie wracać do wyciągu możemy bardzo ciekawą drogą (żółty szlak) przechodzącą obok schroniska Pod Łabskim Szczytem skierować się do Szklarskiej Poręby. Trasa ta zajmie nam około 2h.

     Będąc w Szklarskiej Porębie warto zobaczyć najwyższy wodospad polskich Sudetów - Kamieńczyk, który trzema kaskadami o łącznej długości 27m spada do wspaniałego wąwozu o długości 100m, głębokości 25m i zaledwie kilkumetrowej szerokości.  Do wodospadu autem należy dojechać z centrum miasta drogą w kierunku Jakuszyc.

     Szlakiem czerwonym lub czarnym trasa do wodospadu zajmie nam około 30 minut. Od „Kamieńczyka” można również dojść  na Halę Szrenicką (szlak czerwony). Trasa ta jest dla nieco bardziej wprawionych, prowadzi ostro pod górę, trasa zajmuje około 50 minut.

      Wszystkie trakty są przyjemne i łagodne. Nawet najmniej doświadczeni spokojnie dadzą sobie z nimi radę. Ścieżki górskie w okolicach Szklarskiej Poręby dają nam sposobność zobaczenia pięknych krajobrazów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.