Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dni Chojnowa 2015 (video)

Autor admin
Data utworzenia: 22 czerwiec 2015, 13:19 Wszystkich komentarzy: 0


Dni Chojnowa 2015 (video)

Dni Chojnowa 2015 to już historia. Mimo pochmurnej aury i przelotnych opadów deszczu, chętnych do świętowania dni miasta nie zabrakło. Pierwszym punktem sobotniej imprezy był Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego. Na licznych stoiskach miejscowych i okolicznych artystów, mieszkańcy mogli kupić m.in. ręcznie wykonaną biżuterię czy okolicznościowe kartki. Pojawiły się również przetwory o leczniczym działaniu.

O godzinie 16.00 przyszedł czas na pochód, tradycyjnie już poprzedzający oficjalne otwarcie Dni Chojnowa. Na czele korowodu, bardzo efektownie prezentowały się mażoretki (dziewczyny z zespołu tanecznego Brooklyn, działającego przy Gimnazjum nr 2, przygotowane przez Marzenę Anton).Tuż za nimi szła orkiestra. W przygotowanie barwnego korowodu włączyły się oczywiście wszystkie chojnowskie placówki oświatowe. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zaprezentowały kolorowe, pomysłowe i oryginalne stroje. Tegoroczny korowód, ze względu na jubileusz X-lecia Partnerstwa z Egelsbach i Commentry miał charakter wyjątkowy- był bowiem Korowodem Trzech Narodów. Pochód zamknęli motocykliści.

Tuż po widowiskowym pochodzie, przyszedł czas na oficjalne otwarcie dni miasta. Na scenie pojawił się burmistrz- Jan Serkies, który przywitał wszystkich obecnych życząc udanego świętowania. Chwilę później scenę opanowali chojnowscy artyści. Liczne występy taneczne i wokalne dowiodły, jak wiele talentów mamy w naszym mieście. Mimo przelotnych opadów deszczu, mieszkańcy z zainteresowaniem przyglądali się występom, zasłużenie oklaskując wykonawców. Między występami artystycznymi, nagrodzono laureatów dyktanda oraz zawodów wędkarskich.

O godzinie 21.00, na scenie pojawiła się Gwiazda Dni Chojnowa- Robert Janowski wraz z zespołem. Tłumnie zgromadzona publiczność, doskonale bawiła się w rytm utworów takich zespołów jak De Mono czy Perfect. Dobry kontakt artysty z widownią sprawił, że w mgnieniu oka chojnowianie włączyli się do wspólnej zabawy.

W niedzielę, świętowanie w rynku rozpoczęło się o godzinie 16.00. Na scenie pojawiły się przedszkolaki z chojnowskich placówek, którzy w ramach XIX Przeglądu Piosenki Przedszkolnej BAMBINIADA, przygotowali występy artystyczne. Od godziny 18.00, publiczność bawiła się przy muzyce zespołów Cygański Tabor i Gesek.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia video. Obszerna fotorelacja wkrótcesmile


Dni Chojnowa w naszym obiektywie:


Dni Chojnowa w obiektywie Gimnazjum nr 1Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.