Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Charytatywny koncert uczniów PZS w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 28 listopad 2011, 13:04 Wszystkich komentarzy: 0


Charytatywny koncert uczniów PZS w Chojnowie

30 listopada czyli w najbliższą środę w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się koncert charytatywny dla uczniów organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

O godzinie 10:00 oraz 12:00 w sali widowiskowej MOKSiR-u przed zgromadzonymi uczniami chojnowskich szkół wystąpią wychowankowie PZS wspierani przez występ zespołu Karambol prowadzonego przez Panią Jadwigę Zderską oraz występ zespołu Brooklyn, który prowadzi Pani Marzena Anton . Na scenie zobaczymy również nowocześniejsze formy sztuki takie jak Parkour. Bilet dla uczniów na koncert to symboliczne 3 złote.

Jednak koncert to tylko część corocznej akcji charytatywnej. Pierwszym jej etapem była zbiórka datków w chojnowskich firmach, które bardzo chętnie dołożyły swoją „cegiełkę” na ten szczytny cel. Zebrane pieniądze i inne prezenty zostaną przekazane placówce w Świebodzicach.

Ostatnim etapem akcji charytatywnej jest przekazanie paczek Mikołajkowych chorym dzieciom. 5 grudnia br. Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zorganizuje uczniom biorącym udział w akcji wycieczkę do Świebodzic gdzie osobiście będą mogli odwiedzić wychowanków Domu Pomocy oraz wręczyć im prezenty Mikołajkowe.

Dom Pomocy Społecznej na który zbierane są datki prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Opiekują się one grupą 60 chłopców upośledzonych umysłowo i ruchowo. Każda przekazana pomoc wywoła na twarzach dzieci uśmiech, a siostrom ułatwi opiekę nad nimi.

Więcej informacji o Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach znajdziemy na stronie internetowej ośrodka.

źródło zdjęcia: ssnd.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform