Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jubileusz X-lecia Partnerstwa z Egelsbach i Commentry

Autor admin
Data utworzenia: 23 czerwiec 2015, 15:11 Wszystkich komentarzy: 0


Jubileusz X-lecia Partnerstwa z Egelsbach i Commentry

W piątek, w Domu Kultury odbyła się akademia z okazji Jubileuszu X-lecia Partnerstwa z Commentry i Egelsbach. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. W uroczystości wzięły udział przede wszystkim osoby zaangażowane we współpracę z niemieckim i francuskim miastem. Szczególne znaczenie miał fakt, że delegacje z Egelsbach i Commentry przybyły w momencie, kiedy świętowaliśmy dni naszego miasta. Symbolem partnerstwa był temat tegorocznego korowodu, czyli Korowód Trzech Narodów.

Wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej przywitał burmistrz- Jan Serkies, który wręczył szczególnym gościom pamiątki z Chojnowa. Chwilę później głos zabrali przedstawiciele miast partnerskich, którzy również nie przybyli z pustymi rękoma. Drobne upominki to podziękowanie za współpracę i zaangażowanie. Gościom oraz członkom chojnowskiego stowarzyszenia wręczono także pamiątkowe statuetki.

Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze. Bez trudu można było dostrzec, jak silna, przyjacielska więź połączyła przedstawicieli miast partnerskich. Uroczystość dopełniły występy artystyczne. Na scenie zobaczyliśmy nasze talenty taneczne i wokalne. Na koniec, wszyscy goście wraz z Chórem Skoranta zaśpiewali "Odę do radości"- Hymn Unii Europejskiej.

W piątek, przed akademią, odbył się również wernisaż wystawy "X lat Partnerstwa i Stowarzyszenia Miast", którą można oglądać w Bibliotece Miejskiej do końca lipca.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.