Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

SPOTKANIA Z DR MARKIEM SIKORSKIM

Autor admin
Data utworzenia: 14 maj 2015, 16:35 Wszystkich komentarzy: 0


SPOTKANIA Z DR MARKIEM SIKORSKIM

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zaplanowano między innymi spotkania z dr Markiem Sikorskim, które odbyły się w dniu wczorajszym. O godzinie 12.00, Salę Edukacyjną po brzegi wypełniły dzieci z chojnowskich szkół podstawowych, aby wysłuchać prelekcji pod hasłem "Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej". Na godzinę 17-stą, zaplanowano wykład dla dorosłych "Smoki i smokobójstwo. Mit walki dobra ze złem".

Dr Marek Sikorski jest historykiem sztuki, autorem wielu książek, między innymi "Smok wawelski w kręgu mitu i historii", o której opowiedział podczas środowych spotkań. W sposób ciekawy przybliżył histrię smoka wawelskiego, odpowiadając na takie pytania jak: Dlaczego w polskiej historiografii doszło do zamiany motywu potwora w smoka wawelskiego? Dlaczego przez wiele stuleci pisano, że to Krak pokonał smoka, chociaż źródła historyczne mówią co innego? Co właściwie przedstawia rzekomy pomnik smoka wawelskiego w Krakowie?

Dowodem dużego zainteresowania tematem były liczne pytania, kierowane do gościa zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na zakończenie spotkania, uczniowie wręczyli panu Markowi wykonane przez młodsze klasy rysunki smoków. W zamian, Biblioteka Miejska otrzymała pamiątkowy dyplom pogromcy smoka.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform