Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Autor admin
Data utworzenia: 20 kwiecień 2015, 11:11 Wszystkich komentarzy: 0


Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

W czwartkowy poranek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim- autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, felietonów, scenariuszy, słuchowisk radiowych, realizatorem programów telewizyjnych. Jego debiutancka książka "Kocie historie" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie SP3 i SP4. Doświadczenie w pracy z dziećmi było widoczne od pierwszych minut spotkania. Gość zainteresował młodych słuchaczy opowieściami o pisaniu książek, pomysłach, źródłach inspiracji. Zaprezentował swoje brudnopisy, opowiedział o zamiłowaniu do czytania i pisania szkolnych wypracowań. Przeczytał fragmenty jednej ze swoich powieści, co wywołało na sali głośny śmiech. Najbardziej zaskakujące dla uczniów był fakt, że bohaterowie "Kocich historii" są realnymi stworzeniami, mieszkającymi z twórcą opowieści. Na dowód tego, Tomasz Trojanowski pokazał obecnym zdjęcia swoich pupili, opowiadając przy tym kilka zabawnych anegdotek.

Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze, wszystkim gościom od początku do końca towarzyszył doskonały nastrój. Na zakończenie, można było zakupić książki Tomasza Trojanowskiego i otrzymać autograf.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform