Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wkrótce po raz trzeci rusza Festiwal Between the Walls!

Autor Galeria Sztuki w Legnicy
Data utworzenia: 30 lipiec 2015, 15:39 Wszystkich komentarzy: 0


Wkrótce po raz trzeci rusza Festiwal Between the Walls!

Chcesz współtworzyć legnickie murale? Lubisz muzykę klubową na żywo? Chcesz poznać artystów street artu i zobaczyć przykłady sztuki ulicy z różnych części Europy? Masz chęć i odwagę, by podyskutować o sztuce, która żyje w przestrzeni publicznej? Wkrótce wchodzimy do miasta i na ściany – nie pozwól, by działo się to bez ciebie! – nawołują organizatorzy Festiwalu Between the Walls.

Fundacja Sztuka dla Ludzi właśnie przygotowuje się do festiwalu street art, który w tym roku odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia. Tym razem będą działać „pomiędzy murami” Kopernika, które aż prosi się o tego typu animacje. Polskie osiedla od zawsze były kolebką i ostoją street artu, a nasze blokowiska to teren wprost wymarzony dla artystycznych działań ulicznych – opowiada prezes Fundacji, Bartłomiej Sroka. Partnerem przedsięwzięcia jest Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, z której pomocą dojdzie do realizacji festiwalowych wydarzeń. Tych będzie wiele – prócz warsztatów tworzenia murali, wzorem lat poprzednich zaplanowano też kameralne koncerty DJ`ów, projekcje filmów, które pokażą co piszczy w światowym i rodzimym street arcie, a także spotkania z ludźmi sztuki mające na celu zwrócenie uwagi na zagadnienie jej obecności w przestrzeni publicznej.

Festiwalowe warsztaty skierowane są do młodzieży i wezmą w nich udział dwie grupy po dziesiątce młodych ludzi każda. Swych sił będą próbować na ścianach osiedlowych ścian. Zajęcia poprowadzi Otecki, który ma już na koncie zeszłoroczne warsztaty i kilka murali w naszym mieście (m.in. realizację przy ul. Kartuskiej czy portret Witelona przy SP nr 1) jak i Coxie – jedna z bardziej rozpoznawalnych artystek z kręgu street art. Z młodzieżą pracować będzie także Dagmara Angier-Sroka, artystka malarka, autorka pierwszego legnickiego muralu na 4-piętrowej kamienicy przy ul. Głogowskiej oraz Bartek Sroka, który jest artystą ceramikiem, grafikiem i zajmuje się także fotografią i animacją. Są jeszcze miejsca na zajęcia warsztatowe, a dla tych, którzy chcieliby być bliżej festiwalowych wydarzeń przygotowano propozycję wolontariatu. Chętnych prosimy o kontakt z fundacją (mailowy, telefoniczny lub przez profil facebookowy – namiary poniżej).

Natomiast reszta festiwalowych wydarzeń jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Wszystkich, którzy mają otwarte głowy czy nawet mieszane uczucia wobec zjawiska sztuki ulicznej, którzy chcieliby zobaczyć, jak murale czy inne urban events mogą zmieniać miasta czy po prostu dobrze rozerwać się na własnym osiedlu. Każdy może czuć się zaproszony na koncerty i spotkania, które zaplanowano pod koniec sierpnia na terenie przy „blaszaku”, na ul. Heweliusza. O szczegółowym programie poinformujemy wkrótce.

3. Festiwal Street Art Between the Walls jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.Partnerem projektu jest Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest nieodpłatny.


W sprawie wolontariatu podczas Festiwalu oraz programu prosimy o kontakt z Fundacją:

kom:604 154 659

e-mail:sztukadlaludzi@gmail.com,

www.sztukadlaludzi.org,

facebook.com/sztukadlaludzi


Tekst: Justyna Teodorczyk

Fot.: FSzdL.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.