Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Zbiórka żywności na rzecz potrzebujących z miasta i gminy Chojnów

Autor Joanna Józefczuk
Data utworzenia: 30 listopad 2011, 10:30 Wszystkich komentarzy: 0


Zbiórka żywności na rzecz potrzebujących z miasta i gminy Chojnów
W najbliższy piątek i sobotę (2-3.12.2011 r.) w chojnowskich sklepach „Biedronka” odbędzie się zbiórka żywności dla najbiedniejszych rodzin z okolicy. Nad akcją patronat objęła Federacja Polskich Banków Żywności, która organizuje zbiórki żywności na terenie całego kraju w wielu.

Podczas tych trzech dni każdy z nas może zrobić coś dobrego i pomóc osobom, które takiej pomocy potrzebują” – mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. „Żywność jest podstawą życia, a dostęp do niej podstawowym prawem każdego człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest, abyśmy pamiętali o ludziach potrzebujących pomocy. Niejednokrotnie żywność przekazana przez Banki Żywności jest dla nich jedyną szansą na godne spędzenie Świąt Bożego Narodzenia.”

Na terenie miasta Chojnowa opiekę nad zbiórką żywności pełni stowarzyszenie „Dajmy Szansę” działające na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących.

Warto przyłączyć się do akcji. Jak podają statystyki w Polsce poniżej granicy ubóstwa żyje 2 mln osób, a 20% dzieci jest niedożywionych. Robiąc zakupy kupmy dodatkowy produkt i przekażmy go potrzebującym. Za kasami przy specjalnych koszach będą obecni wolontariusze, którzy przyjmą od nas datki.

Zbieramy olej do smażenia wigilijnych potraw, cukier na świąteczne wypieki i słodycze dla dzieci, żeby na ich buziach zagościł uśmiech!” – przekonuje Dorota Wesołowska z Federacji Polskich Banków Żywności. „Ale oczywiście przyjmiemy wszystkie artykuły!”

Pamiętajmy – w najbliższy piątek i sobotę zróbmy większe zakupy w jednej z dwóch „Biedronek” w Chojnowie i część produktów ofiarujmy osobom potrzebującym z terenu miasta i gminy.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform