Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem

Autor admin
Data utworzenia: 02 grudzień 2011, 08:50 Wszystkich komentarzy: 0


Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem

Pierwszego dnia grudnia 2011 r. Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie odwiedził Krzysztof Koziołek, autor powieści sensacyjnych, główny przedstawiciel kryminału skandynawskiego w Polsce. Pisarz stawiany jest w jednym rzędzie z takimi tuzami jak Stieg Larsson, Henning Mankell czy Karin Fossum. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie wraz z pedagogami, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z naszego miasta oraz inni miłośnicy literatury.


Autor takich książek jak „Święta Tajemnica” czy „Premier musi zginąć”, z wykształcenia politolog, z zawodu dziennikarz okazał się bardzo sympatycznym, skromnym i potrafiącym dotrzeć słowem do młodzieży człowiekiem. Ciekawie opowiadał o sobie, swoich zainteresowaniach (góry, wędrówki piesze), o zabawnych sytuacjach, które spotkały go podczas – najpierw – pracy dziennikarza – później – spotkań z miłośnikami jego książek. Zgromadzeni poznali sposoby na osiągnięcie sukcesu (również te niepolecane przez pisarza), proces twórczy autora oraz wysłuchali wielu zabawnych anegdotek. Autor mówił o tym jak wiele satysfakcji sprawia mu pisanie, wyjawił znaczenie słowa „flow” oraz sposób, w jaki wybiera nazwiska swoich bohaterów, które często przypadkowo łączą się z rzeczywistymi osobami. Zdradził również co łączy powieść „Premier musi zginąć” z Chojnowem i dlaczego dziennikarze nazywali go prorokiem. Wykładowi Krzysztofa Koziołka dodatkowo towarzyszył pokaz slajdów wyświetlany na rzutniku przedstawiający wiele informacji o autorze jak i o jego dziełach.


Na zakończenie spotkania zgromadzeni słuchacze mogli zadać pisarzowi pytania oraz zakupić jego książki z dedykacją, w cenach niższych niż sklepowe. Ci, którzy zostali do końca spotkania mogli się również dowiedzieć, że Krzysztof Koziołek został "świeżym" ojcem Kubusia, który przyszedł na świat w noc poprzedzającą spotkanie w Chojnowie. Gratulujemy młodemu tacie oraz dziękujemy za miło spędzony czas!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.