Udział reprezentantów Sigo Gim 1 w Otwartych Zawodach w Kolarstwie Górskim w Lubawce

Autor admin
Data utworzenia: 15 wrzesień 2015, 11:02 Wszystkich komentarzy: 0

W dniach od 11 do 12 września w przygranicznej Lubawce odbyły się Międzynarodowe Otwarte Zawody w Kolarstwie Górskim. Na starcie nie zabrakło reprezentantek i reprezentantów chojnowskiego klubu Sigo Gim 1.

Konkurencje zostały podzielone na dwa dni rywalizacji. 11 września odbyły się zawody w jeździe na czas na odcinku 5 400 m. Sportowcy musieli się zmagać na ciężkiej trasie, pełnej trudnych zjazdów i podjazdów. W kategorii juniorka młodsza rywalizację na 1. miejscu zakończyła Alicja Gałas; równie duży sukces odniosła Małgorzata Klatka, która wygrała rywalizację w kategorii juniorka. Na nieco niższych pozycjach rywalizację zakończyły młodziczki: Anna Szewczyk dojechała do mety jako 8. natomiast Emilia Miller zakończyła udział w tej konkurencji na 17. pozycji.

Następnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego. W kategorii młodziczek, które do przejechania miały rundę o długości 5 400 m spośród reprezentantek Sigo Gim 1 najlepiej wypadła Anna Szewczyk, która zakończyła wyścig na szóstej pozycji. Rywalizację w kategorii juniorek młodszych na trasie 2x5400 m na 3. miejscu zakończyła Alicja Gałas. Ten sam dystans to przejechania miały juniorki; w kategorii tej zwyciężyła Małgorzata Klatka.

Do rywalizacji przystąpili również przyszli adepci kolarstwa. W kategorii żak na trasie 3 600 m wysoką 2. pozycję zajął Jakub Miller. Na trzecim miejscu rywalizację w kategorii wiekowej 9-10 lat na odcinku 2 400 m zakończył Konrad Jeżowski. W najmłodszej grupie wiekowej (7-8 lat) na odcinku 1 200 metrów wystartował Kamil Miller, który w wyścigu uplasował się na 6. pozycji.

W łącznej klasyfikacji po dwóch dniach zawodów w kategorii juniorek młodszych 1. miejsce zajęła Alicja Gałas. W kategorii juniorek najwyższą pozycję uzyskała Małgorzata Klatka. Wśród młodziczek na 7. pozycji dwudniową rywalizację zakończyła Anna Szewczyk.