Query error chojnow.pl - Wyśmienita forma Czarnych Rokitki nareszcie przełożyła się na komplet punktów
Sign in Sign up

Wyśmienita forma Czarnych Rokitki nareszcie przełożyła się na komplet punktów

Author: Maciek
Creation date: 28 September 2015, 16:53 All comments: 0

Wczorajszy dzień przyniósł pierwszy komplet punktów dla ekipy Czarnych Rokitki. Podopieczni Zbigniewa Grzybowskiego, w spotkaniu wyjazdowym, rywalizowali z ekipą Kaczawy Bieniowcice. Po słabym początku rundy drużyna z naszej gminy wyczekiwała na pierwsze zwycięskie spotkanie. Niedziela okazała się szczęśliwa. Od pierwszych minut nasi przejęli inicjatywę na murawie.

Już w 3` wyszliśmy na prowadzenie. Po rzucie rożnym Gut oddał celny strzał na bramkę, goalkeeper nieprawdopodobną interwencją wybił futbolówkę, która trafiła wprost pod nogi Wrotnego – ten ostatni bez problemu umieścił ją w siatce. Czarni z minuty na minutę stwarzali coraz więcej sytuacji. Marnowaliśmy doskonałe okazje do podwyższenia wyniku. Nie popisał się Michał Pachura, który miał jedynie wpakować piłkę do siatki, a trafił w bramkarza.

Do szatni schodziliśmy z jednobramkową zaliczką. W drugiej odsłonie meczu Rokitki podkreśliły swoją dominację nad rywalem. Bieniowice, nie mając nic do stracenia, przeszły do ofensywy, co ułatwiło drogę Czarnym do bramki rywala. Nadal zyskiwaliśmy kolejne centymetry boiska. Brakowało nam jedynie skuteczności. Zbigniew Grzybowski, który rozpoczął spotkanie w pierwszej jedenastce, miał swoje szanse, których jednak nie wykorzystał.

Dopiero w 70` Rokitki przypieczętowały swoją dominację, strzelając drugiego gola. Bramka padła ze stałego fragmentu, po faulu na Gucie arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił sam zainteresowany. Czarni kończyli to spotkanie w dziesięciu, po drugiej żółtej kartce murawę musiał opuścić nasz szkoleniowiec – Zbigniew Grzybowski.

Na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Bieniowice, po stałym fragmencie gry, zdobyły gola kontaktowego. Do ostatnich jednak minut to Rokitki kontrolowały przebieg tego spotkania i nie dały sobie wyrwać trzech punktów. Pomimo tego, że zagraliśmy bez dwóch czołowych defensorów: Płachty i Patera, byliśmy ekipą lepszą, bardziej zdyscyplinowaną i skuteczniejszą. Już 4 października wszyscy kibice z okolicy będą mieli możliwość zobaczenia derb, w których zmierzą się Chojnowianka Chojnów i Czarni Rokitki. Całe widowisko rozpocznie się o godzinie 16:00 na boisku w Rokitkach.

Kaczawa Bieniowice – Czarni Rokitki – 1:2

Skład: Migała, Tucholski, Pchura D., Światłoń, Białek, Grzybowski, Ziembowski, Wrotny, Szydełko, Pachura M., Gut. Na murawie w 80` zameldował się Gromala, zastępując mocno zmęczonego Pachurę M.