Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

VIII Szosowy Wyścig LZS Po Ziemi Głogowskiej z sukcesami chojnowskiego Sigo Gim 1

Autor admin
Data utworzenia: 29 wrzesień 2015, 12:56 Wszystkich komentarzy: 1


VIII Szosowy Wyścig LZS Po Ziemi Głogowskiej z sukcesami chojnowskiego Sigo Gim 1

27 września w podgłogowskiej Nielubi odbył się VIII Szosowy Wyścig LZS Po Ziemi Głogowskiej. Impreza organizowana była przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, Okręgowy Związek Kolarstwa Województwa Lubuskiego oraz klub LUKS "Trasa-Eko-Głogów”. Zawody przyciągnęły zawodników z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego; na starcie nie zbrakło również reprezentantów Sigo Gim 1, działającego przy chojnowskim Gimnazjum nr 1.

Zawody odbywały się w 2 etapach: czasówka oraz kryterium. Pierwszy z etapów został podzielony na dwa dystanse - zawodnicy startujący w kategoriach od żaków do młodzików mieli do przejechania 6 km z nawrotem, natomiast pozostali zawodnicy 9 km z nawrotem.

W kategorii żak na 2. miejscu w czasówce uplasował się Jakub Miller; w kategorii młodziczka na 4. pozycji wyścig zakończyła Emilia Miller, na 5. Anna Szewczyk, natomiast na 12. Dominika Zielewska. Wśród juniorek młodszych na 1. pozycji rywalizację zakończyła Alicja Gałas, natomiast na 3. pozycji Karolina Miller.

Po 2-godzinnej przerwie odbyło się kryterium na pętli o długości 1 600 m. W kategorii żak (4 okrążenia) zwyciężył Jakub Miller. Wśród młodziczek, które do przejechania miały 6 okrążeń, zwyciężyła Anna Szewczyk, natomiast na 7. pozycji wyścig zakończyła Emilia Miller. W kategorii juniorka młodsza (9 okrążeń) zwyciężyła Alicja Gałas, natomiast na 3. pozycji wyścig zakończyła Karolina Miller.

Zawodnicy Sigo Gim 1 w klasyfikacji generalnej zawodów (suma punktów z obydwu wyścigów):

- kategoria żak:

2. Jakub Miller

- kategoria młodziczki:

3. Anna Szewczyk
6. Emilia Miller

- kategoria juniorki młodsze:

1. Alicja Gałas
3. Karolina Miller


Zawodnicy nie mieli powodów do narzekań. Przyszło im się ścigać w słonecznej pogodzie, trasa wyścigu była dobrze zabezpieczona przez policję i obsługę porządkową.

Przed reprezentantami Sigo Gim 1 trudny weekend. 3 października wezmą udział w dwóch wyścigach: do południa będą rywalizować w chojnowskiej Gimnazjadzie, natomiast po południu zmierzą się w jeździe na czas w Gorzanowicach. W niedzielę zawodniczki i zawodnicy Sigo Gim 1 pojawią się na starcie Kryterium w Bolkowie - impreza ta kończy jednocześnie sezon kolarski na Dolnym Śląsku.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na ostatnich zawodach w sezonie.Komentarze

A drugi klub kolarski bierze jeszcze udział w zawodach?? dawno nic nie było na portalu.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.