Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Co nowego w kinach?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 22 październik 2015, 21:39 Wszystkich komentarzy: 0


Co nowego w kinach?

Co nowego będzie można zobaczyć na dużym ekranie? W nadchodzący weekend w kinach będziemy mieli okazję obejrzeć aż trzy premiery filmowe. Wszystkie nowości to dramaty. Dwa filmy są polskiej produkcji. Poniżej znajdziecie krótki opis fabuły i rekomendacje.

Pakt z diabłem

To amerykańska produkcja w reżyserii Scotta Coopera. O jakości tego filmu świadczy jego doskonała obsada, w rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy światowego kina, jak Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Joel Edgerton, Kevin Bacon czy Jesse Plemons. Przedstawiona historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. W filmie pojawiają się liczne wątki kryminalne, bowiem opowiada on historię Jamesa Bulgera, który był jednym z najbrutalniejszych przestępców w Bostonie. W wyniku splotu wydarzeń został jednak informatorem FBI. Jest to godna polecenia, doskonała produkcja, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Demon

To polski film w reżyserii Marcina Wrony. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Grabowskiego i Agnieszkę Żulewską. Opowiedziana historia mrozi krew w żyłach. Piotr, młody mężczyzna, przyjeżdża z Anglii do Polski, aby poślubić kobietę swojego życia. W prezencie ślubnym otrzymuje od teścia dom, w którym mają zamieszkać. W przeddzień wesela obok posesji główny bohater odnajduje ludzkie szczątki. Podczas oględzinPiotr traci przytomność. Gdy ją odzyskuje, okazuje się, że makabryczne znalezisko nie miało miejsca. Wszystko wydaje się być tylko złym snem, lecz sytuacja zmienia się podczas wesela. Okazuje się, że niektórzy (niekoniecznie realni) goście przyszli bez zaproszenia… Doskonałe zdjęcia, świetna muzyka, ciekawa obsada, fenomenalny scenariusz. Wszystkie te elementy składają się na wysoką jakość rodzimej produkcji.

Obce niebo

To produkcja, na którą długo czekali koneserzy kina, w szczególności wielbiciele dramatów. W głównych rolach zobaczymy: Agnieszkę Grochowską, Bartłomieja Topę, Barbarę Kubiak i Jana Englerta. Przedstawiona historia oparta jest na faktach. Jest dramatyczna, ale wzruszająca i dająca wiarę w to, że miłość rodzicielska nie zna granic. W wyniku nieporozumienia, na młode małżeństwo, mieszkające w Szwecji, pada lawina podejrzeń, przez co opieka społeczna odbiera im ich ukochaną córeczkę, która trafia do rodziny zastępczej. Film pokazuje ogromną determinację rodziców iichdramatyczną walkę o odzyskanie dziecka. Przedstawia także, jak czasami bezsensowne jest prawo i biurokracja. Opisana produkcja jest wzruszająca, ale trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Film godny polecenia wszystkim tym, którzy doceniają wartości rodzinne.

Jak widać, w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. Wielbiciele komedii czy filmów akcji nie muszą zniechęcać się dominacją dramatów w aktualnym repertuarze, bowiem na dużym ekranie nadal można obejrzeć m.in. Hotel Transylwania 2, Chemię, Legendę, Marsjanina, Króla Życia czy Panie Dulskie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.