Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Brązowy medal Łukasza Niemczyka na XXII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Autor admin
Data utworzenia: 28 październik 2015, 15:45 Wszystkich komentarzy: 0


Brązowy medal Łukasza Niemczyka na XXII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Za nami dwudziesta druga edycja Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zawody w tym roku gościła hala rekreacyjno-sportowa "Rondo" w Koninie. W walkach udział wzięło blisko 150 pięściarzy z całej Polski; wśród nich nie zabrakło reprezentanta klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki - Łukasza Niemczyka, który zakończył mistrzostwa z brązowym medalem.

Rywalizacja została podzielona na kilka dni. 20 października odbyły się losowanie oraz pierwsze walki eliminacyjne. W swojej pierwszej walce Łukasz Niemczyk zmierzył się z reprezentantem klubu Hetman Białystok - Adrianem Marchelem, wygrywając z nim 3:0

22 października zwycięzcy walk eliminacyjnych zmierzyli się w ćwierćfinałach. W tej fazie rozgrywek reprezentant Champion Chojnów Powiat Legnicki trafił na Karola Kostkę - zawodnika rybnickiego RMKS. Walka zakończyła się wynikiem 3:0 na korzyść Łukasza Niemczyka. Tym samym chojnowianin trafił do grona medalistów mistrzostw Polski.

Jak dowiedzieliśmy się od trenera, celem dla Łukasza Niemczyka był złoty medal. Niestety, w półfinałowej walce poległ z reprezentantem chojnickiego UKS Bokser - Kazimierzem Łęgowskim. Tym samym udział w zawodach zakończył z medalem brązowym.

Już niedługo Łukasz Niemczyk zaprezentuje się na zawodach bokserskich na Litwie i w Finlandii, do których przygotowywać będzie się wraz z kadrą narodową na zgrupowaniu w Cetniewie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.