Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Autor Miejska Biblioteka Publiczna
Data utworzenia: 28 październik 2015, 12:57 Wszystkich komentarzy: 0


Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy 29 października o godz.17.00, zwłaszcza miłośników historii, na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską - pisarką i teatrologiem.

Zadebiutowała w 2005 r. jako współautorka, napisanej razem z Szewachem Weissem, biografii byłego ambasadora Izraela w Polsce "Z jednej strony, z drugiej strony". Ma na swoim koncie kilkanaście powieści historycznych, m.in. cykl skandynawski „Północna Droga”, „Grę w kości”, "Legion". W 2013 r. znalazła się w finale Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia za pierwszą część cyklu o rozbiciu dzielnicowym „Odrodzone Królestwo” - „Koronę śniegu i krwi”. Druga część, „Niewidzialna korona”, została Najgorętszą Książką Lata 2014 w plebiscycie TVP Kultura. W 2014 r. Magazyn Literacki Książki uznał „Legion” - opowiadający o Brygadzie Świętokrzyskiej - za Książkę Roku 2013.

Elżbieta Cherezińska do Chojnowa przyjedzie ze swoją najnowszą powieścią „Turniej cieni”. Spotkanie jest zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu Czytamy”, w którym uczestniczy również Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

29 października, 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.