Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Uroczyste zakończenie budowy budynków socjalnych w Okmianach

Autor admin
Data utworzenia: 30 październik 2015, 15:13 Wszystkich komentarzy: 12


Uroczyste zakończenie budowy budynków socjalnych w Okmianach

29 października w Okmianach miała miejsce uroczystość zakończenia realizacji inwestycji budowy socjalnych budynków mieszkalnych, segment B, oraz wręczenia kluczy nowym mieszkańcom.

Na uroczystości nie zabrakło Wójta Gminy Chojnów oraz przedstawicieli lokalnych władz oraz firmy zajmującej się realizacją inwestycji. Głównym elementem całej uroczystości było przecięcie wstęgi przed każdym z mieszkań, którego dokonali przedstawiciele władz gminy wraz z przyszłymi mieszkańcami.

Poświęcenia mieszkań dokonał Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Okmianach, ksiądz Adam Terlecki. Uroczystość została uświetniona występami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Okmianach.

Budowa socjalnego budynku mieszkalnego - segment B, zakończyła się już w sierpniu 2015 roku. 1 września Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Legnicy wydał pozwolenie na użytkowanie mieszkań; tym samym rozpoczęła się procedura przydziału lokali najuboższym rodzinom z Gminy Chojnów.

W budynku socjalnym nr „30j” w Okmianach mieści się sześć lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej 328,20 m². Wszystkie lokale są parterowe, dwupokojowe, wyposażone w podstawowe media – wodę, kanalizację, niezależne centralne ogrzewanie, kuchenkę oraz łazienkę. Zaprojektowane są one w wersji oszczędnościowej, konstrukcja jest prosta – bez podpiwniczenia i poddasza użytkowego. Powierzchnia całkowita pojedynczego lokalu wynosi średnio ok. 54,70 m².

Roboty budowlane zostały wykonane przed terminem zawartym w umowie z firmą Usługi Ogólnobudowlane BOLBUD S.C. Jan Drozda, Dariusz Drozda z siedzibą w Bolesławcu, na łączna kwotę 893.251,13 zł. Łączne koszty budowy budynku socjalnego (segment B) wynoszą 911.445,13 zł (cena za 1 m² wynosi 2777,10 zł). Koszt budowy jednego mieszkania wynosi 151.907,52 zł.

Gmina na ten cel otrzymała środki z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. Wartość dofinansowania stanowi 30% wartości inwestycji, tj. 277.566,00 zł.

Wybudowane lokale socjalne zwiększą zasób mieszkaniowy gminy, w którego skład wchodzi już 14 lokali socjalnych, o łącznej powierzchni 644,69 m², w miejscowościach Zamienice, Rokitki oraz Okmiany.Komentarze

Ktoś się spotkał z tym, aby osoba prywatna, wspólnota mieszkaniowa, albo teraz oddawane są w Chojnowie domy z kremanzytu robił szopki z księdzem, kropidłem, czy tylko władzy tak odwala na dekiel z tym ciemnogrodem i zabobonem. Pokazówki z klerem, jak kiedyś basen, MDK z Chojnowie, sam biskup w obstawie księży. Co jeszcze zaskakuje, księża i biskupi nie są zapraszani jako widzowie, na trybuny, a biorą udział w oficjalnym otwarciu, dlaczego, jaki mają wkład w te inwestycje. Ksiądz obok miejscowych notabli (bo gdyby siedzieli na trybunach pośród wszystkich nie ma sprawy) do tego kropidło i modły to ostentacyjne pokazanie, że my tu też rządzimy, i że bez naszego namaszczenia nic nie może się odbyć. To jawne naigrywanie się ze świeckości państwa i pokazywanie feudalnego przymierza PANA, WÓJTA i PLEBANA.
zgłoś komentarz
A może dlatego, ze taka jest tradycja... Znasz takie słowo Pawełku? Co w tym złego? Ty sobie możesz wychodek wyremontować i zaprosić holocausto z dodą na otwarcie i nikomu nic do tego, tak jak tobie nie powinno być nic do tego kogo zaproszono na otwarcie w Okmianach...
zgłoś komentarz
No ja mogę, tak samo każda osoba prywatna, tak samo jaki ty człowieku "renesansu". Jednak nie władza państwowa i jej przedstawiciele, konstytucja mówi jasno że mam rozdział państwa i kościoła oraz autonomię, co wyklucza takie szopki w ich wykonaniu.Piszesz "artysto" że to taka tradycja, a gdzie jest to niby zapisane, od kiedy władze świeckie zajmują się tradycją kościelną i jej zabobonem i mitem.Skoro są autonomiczne nawet jeśli taka by byłą prawo tego zabrania.Tam prywatnie każdy kto dostał mieszkanie powinien zaprosić sobie duchownego swojego wyznania, szamana czy znajomych na parapetówę.Pisanie o tradycji to bełkot, to wciskanie na chama jednej ideologii bez pytania kogo kolwiek o pytanie.Dziwi mnie że tak reagujesz na mój wpis, choć wiem że pryatnie masz takie samo zadanie jak ja.
zgłoś komentarz
Szalony wujt desperacko poszukuje poparcia wśród ludu ciemnego, tylko ten lud nie jest już ciemny, to wybudowano nie z jego inicjatywy, a za nasze pieniadze i tak to bedzie wujt jednej kadencji za to że ciągnie w dół swoją gminę i miasto Chojnów, ograniczając rozwój miasta prrzzez oddanie terenów przymiejskich... to ostania kadencja, jutro się rozstajemy panie... jakmu tam? O już zapomniałem , jak wszyscy niedługo zapomną
zgłoś komentarz
Haha... nie chce mi się Pawełku z tobą dyskutować, bo jesteś monotematyczny... Mamy demokrację, wójt został wybrany przez wiekszość i widocznie tej większości podoba się, to co robi wójt. Proponuję, żebyś się przemeldował z Domu Chłopa, gdzies na wichurę, wystartował w wyborach na wójta, wygrał te wybory i robił sobie to, co ci się i twoim wyborcom będzie podobało. Możesz tedy zaprosić dodę, żeby stanęła na cyckach, a holocausto może się przyłączyć albo na odwrót, wisi mi to...
Poza tym nie rozumiem Pawełku co ci się stało? Kiedyś byłeś takim grzecznym chłopcem, tak ładnie chodziłeś do kościoła na pierwsze piatki miesiąca, roraty, rekolekcje... Czyżby jakiś ksiądz Maciej cię za fujarkę złapał i stąd ten uraz..? Hahaha...
zgłoś komentarz
Nono takie wyznanie publicznie, wiesz to że ciebie jakiś ksiądz obmacywał w dzieciństwie nie znaczy że inni mają takie "przygody" i urazy jak ty.Swoją drogą to ładnie tak księdza Macieja o pedofilię oskarżać, nie wchodzę co zaszło miedzy wami, ale to mocne pomówienie. Jednak musiało to być coś poważnego, skoro do tej pory o tym pamiętasz i to przywołujesz, ale niedziwne, przecież normalny nie jesteś.
zgłoś komentarz
Szymon to nie on, ty myślisz, że mr cianas, a to ta stuknięta z chóru p. R. Spotkamy się w jublu na koncercie to ci coś o niej opowiem to ci klapa opadnie, zobaczysz czy będzie się tak śmieć. Na razie.

p.R co to jest holocausto, to twój stan cemocjonalny jak się stary dowie he he he ty dobrze wiesz co he he he
zgłoś komentarz
Niema znaczenia kto to, zobacz logikę, urzędnik wybrany w wyborach demokratycznych może robić co chce, łamać prawo, nawet najwyższe jakim jest konstytucja, dyskusja daremna. Co to jest "holocausto" też nie wiem.
zgłoś komentarz
ja bym wolal dode od ksiedza.jeszcze jak by stanela na cyckach.makagigi woli starszych panow w sukienach.sa gusta i gusciki he he
zgłoś komentarz
Hahaha... Trafiony zatopiony !!! A więc o to chodzi pawełku !!! A pamiętasz jak byłeś na pielgrzymce w 1986 roku..? Cała toja klasa była! Musze podpytać, do jakich tam twoich "religijnych uniesień" dochodziło, że masz do dziś taki uraz... Czyżby jakiś zawód miłosny..? A co myślałeś, że wszyscy są jak charamsa..?!!! Hahaha...
A co do łamania prawa, to proponuję, abyś w te pędy powiadomił prokuraturę!!! Podać adres, czy dasz sobie radę..? Jakbyś chciał to pisemnie zrobić, to wrzuć tu na forum, poprawimy błędy ortograficzne, bo widać, że do szkoły miałeś pod górkę, oczywiście nie dosłownie, bo z Domu Chłopa niedaleko miałeś... No, ale potem do zawodówki to już daleko było... Hahaha...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.