Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

"Kiedy uśmiecha się dziecko śmieje się cały świat"

Autor N. Kapral i E. Germanowicz
Data utworzenia: 14 grudzień 2011, 15:02 Wszystkich komentarzy: 0


"Kiedy uśmiecha się dziecko śmieje się cały świat"

"Kiedy uśmiecha się dziecko śmieje się cały świat"

Jest to hasło przewodnie tegorocznej akcji mikołajkowej, organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Uczniowie PZS w Chojnowie po raz kolejny zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy na paczki mikołajkowe dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach.

Podczas koncertu charytatywnego młodzi artyści pokazali swoje talenty, które oczarowały i zachwyciły widownię. Organizacją koncertu zajął się Samorząd Uczniowski THE pod opieką pani Magdaleny Wiszniowskiej. Fundusze ze sprzedaży biletów zostały przeznaczone na paczki mikołajkowe, z którymi pojechaliśmy do chłopców, mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach.


Nasza wyprawa rozpoczęła się w poniedziałek 5.12.2011 r. około godz. 8.00. Podróż mijała w nerwowej atmosferze, jeszcze ostatnie próby do występu, jaki przygotowali uczniowie Technikum Ekonomicznego i nie tylko. Wszyscy zastanawialiśmy się również, jak przebiegnie nasze spotkanie z chłopcami w Świebodzicach.

Nie wiedzieliśmy, czego mamy się spodziewać. Jednak kiedy dojechaliśmy na miejsce, zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i nastroje od razu się poprawiły.


Publiczność zaczęła się gromadzić i zapanowała przyjemna atmosfera. Wszystkie stresy i kłopoty nagle odeszły, a w głowach pozostały jedynie jasne spojrzenia oraz cudowne uśmiechy. Te dzieci mają niesamowitą moc. Potrafią w jednej chwili pokazać, jak można cieszyć się z obecności drugiej osoby, jak zaufać drugiemu człowiekowi i udowodnić mu, że czas poświęcony na wspólną zabawę i rozmowę to czas wykorzystany w najlepszy z możliwych sposobów.

Przedstawienie, jakie przygotowali uczniowie PZS, bardzo się podobało, a młodzi aktorzy zostali wynagrodzenia gromkimi brawami. Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ przywieźliśmy ze sobą gościa specjalnego, którym był Mikołaj. Obdarzył on wspaniałymi prezentami wszystkie dzieci, które mogły przy tej okazji pochwalić się znajomością pięknych wierszy czy piosenek.


Po pożegnaniu gościa specjalnego chłopcy wraz ze swoimi opiekunami oprowadzili nas po ośrodku. Kiedy trafiliśmy do bawialni, każdy z nich pokazywał nam swoje ulubione bajki i zabawki. I tak mieliśmy okazje wybudować całe miasteczko z klocków czy obejrzeć przygody Krecika.


Po zabawie Siostry zaprosiły nas na poczęstunek. Siedzieliśmy razem, a jedna z nich opowiadała historie chłopców, którzy znaleźli się w tym ośrodku. Opowiadały również o postępach w leczeniu i o tym jacy są dzielni podczas rehabilitacji. To był wspaniały dzień, jednak musieliśmy szykować się już do powrotu. Na koniec w ramach podziękowań każdy z nas dostał pięknego kwiatka, wykonanego przez wychowanków ośrodka wraz z opiekunami. Polały się łzy wzruszenia. W drodze powrotnej panował nastrój zadumy. Ten dzień dał nam wiele do myślenia, a Ci chłopcy wiele nas nauczyli.


Wydaje nam się, że jest to lekcja, której nigdy nie zapomnimy, a PZS w Chojnowie będzie wspierał Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach i co roku uczniowie naszej szkoły będą przyjeżdżali tam z Mikołajem .


Dziękujemy ludziom dobrej woli za wsparcie naszej akcji:

HANDEL ODZIEŻĄ JOANNA E. Węgierska, Alwa Sklep Spożywczy Ewa Chorap, PHU Wiesława Macowicz, Sklep z Odzieżą Używaną Szafa Anna Paszkowska, Sklep SMYK, Sklep Sportowo-Turystyczny Zenon Rudziak (?), Sklep Przemysłowy Zdzisław Bijak, P.H.U. Paweł Giersok, Niebieski Parasol, Elżbieta Psiuch, Niezapominajka, Sklep z odzieżą używaną, Sklep Wielobranżowy Elżbieta Gdula, Zakład Produkcyjno Handlowy U BORKA Zbigniew Borkowski, P.H. AHAII Jerzy Ruta Stacja Demontarzu Pojazdów, Zakład Tapicerski, Sklep Wielobranżowy-Przemysłowy Barbara Więcek, Kret i S-ka Tadeusz Kret, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Małgorzata Sajnóg, PPU Narzędziowiec Sp. z o. o. , Auto-Handel Krzysztof Fedorowicz, Drogeria i Market Grupa EKO Sp. z o. o., Sklep Przemysłowy Metalik Maria Dymin, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Ewa Siwka, P.H.U. Claudia Robert Oleś, Lamberta Sp. z o. o., Firma Usługowo Handlowa Anna Kozerska, Hurtownia Elektrotechniczna KLARYS Ryszard Kłapciński, Adam Kopciński ADOM, Prywatny Gabinet Stomatologiczny let. Dent. Ewa Gabrek-Kryńska, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe OSKAR Jerzy Uziębło, Al-Mar Alicja Marciniec, GIGANET Hermanowicz-Kościuk, Sklep RTV AGD Dorota Wróbel, DOLZAMET Sp. z o. o., Elżbieta Burzmińska, Pośrednictwo Finansowo-Ubezpieczeniowe Wiktor Sadowski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe Ryszard Sigiel, Sklep Zoologiczno-Wędkarsko-Sportowy Daniel Mosiewicz, ELTIS Salon Fryzjerski Agnieszka Metanowska, Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska w Dziedzinie Stomatologii Ogólnej lek. dent. Anna Aleksander, Salon Fryzjerski Alicja Kozłowska, Korba Zdzisław Firma Handlowo-Produkcyjna KORBA, PHU GB mgr Bartłomiej Giersok , Poznar, Blacharstwo Lakiernictwo Handel Jan Kawka, Studio Multimedialne Rivendell Justyna Piróg, Zakład Fryzjerski Damski Zofia Szpatowska, PPHU” Martol-Plus” Sajewicz Urszula, Marta Rabanda, Stacja Paliw Chojnówka Sp. z o. o., Salon Meblowy „INA”, Studio Fotograficzne Tadeusz Bijak.

Natalia Kapral i Ewa Germanowicz


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform