Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Co nowego w kinach?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 20 listopad 2015, 09:01 Wszystkich komentarzy: 0


Co nowego w kinach?

Dziś na dużym ekranie pojawi się długo oczekiwana produkcja – Igrzyska śmierci: Kosogłos. To już druga odsłona znanej amerykańskiej produkcji. Film klasyfikowany jest do kategorii akcja/przygodowy. Francis Lawrence, podejmując się reżyserii tej części, stanął przed trudnym wyzwaniem. Czy podołał?

W rolach głównych wystąpią Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Jeffrey Wright oraz Julianne Moore.

Fabuła filmu skupiona jest na walce o Kapitol. Bitwa toczy się o przetrwanie i przyszłość całego narodu. Główni bohaterowie potajemnie planują zamach na prezydenta. Katniss Everdeen – przywódczyni całej grupy – stanie przed trudnymi moralnie wyborami oraz zmierzy się ze swoimi największymi wrogami.

Na ekranie nie zobaczymy wielu imponujących i krwawych scen batalistycznych. Reżyser mocniej skupił się na przedstawieniu duchowych morałów. Kosogłos. Część 2. jest swego rodzaju lekcją poglądową, która mówi, że nie zawsze należy być ufnym wobec elit politycznych, w szczególności tych, które nadużywają podniosłych haseł patriotycznych. Film pokazuje także, czym jest bohaterstwo, i jak duża jest jego wartość.

To produkcja głównie dla młodzieży, ale jest pozytywnie odbierana również przez tych, którzy od kina wymagają czegoś więcej niż krwawych bodźców, imponujących efektów specjalnych i wartkiej akcji.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.