Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

W kinach królują "Gwiezdne wojny"

Autor Kasia_
Data utworzenia: 21 grudzień 2015, 09:02 Wszystkich komentarzy: 1


W kinach królują "Gwiezdne wojny"

Za nami pierwsze projekcje najbardziej oczekiwanej produkcji tego roku. Premiera siódmej już odsłony tej kultowej sagi miała miejsce 18 grudnia. Pierwsze seanse można było tego dnia zobaczyć już minutę po północy. Do dziś sale kinowe pękają w szwach, a bilety trzeba rezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

J.J. Abrams kolejny raz zabiera nas w podróż do odległej galaktyki, w głównych rolach obsadzając takie gwiazdy, jak Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Anthony Daniels, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac i Andy Serkis.

Fabuła filmu koncentruje się na losach trojga głównych bohaterów. Akcja „Przebudzenia mocy” rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”.

„Przebudzenie mocy” całkowicie ignoruje części I-III, jednocześnie bardzo mocno nawiązując do klasycznej trylogii. W filmie znajdziemy wszystko to, co w tej sadze kultowe. Wielbiciele „Gwiezdnych Wojen” na pewno zauważą, że wiele scen jest wiernie odtworzonych, pojawia się m.in. dziewczyna wyrywająca się z pustynnej planety, zły w czarnej masce, kantyna, ucieczka z Sokołem. Czyli sama klasyka.

Trudno jest jednoznacznie określić nastrój filmu, bowiem jest on dość mroczny, ale przeplatany wątkami humorystycznymi, które momentami są dość przesadzone.

Efekty specjalne opierają się na klasycznych zabiegach, ale i tak jest co podziwiać. Wielkie brawa należą się autorowi muzyki do filmu, ponieważ jest to wysoka klasa, i jednocześnie wielka sztuka, sama w sobie.

Jedno jest pewne: na ten film warto wybrać się do kina, nawet jeśli nie jest się wielkim fanem „Gwiezdnych Wojen”.


Komentarze

a już od 15 stycznia Gwiezdne Wojny zawitają do chojnowskiego Kina
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.