Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

JEDYNKA życzy Wesołych Świąt

Autor Gimnazjum nr 1
Data utworzenia: 24 grudzień 2015, 12:00 Wszystkich komentarzy: 0


JEDYNKA życzy Wesołych Świąt

,NARODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ...”

Dnia 22 grudnia 2015r. w Gimnazjum nr 1 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem p. M. Inglot i p. A. Rozmus.

Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem przypomnieli wszystkim wydarzenia biblijne związane z narodzinami Jezusa, podkreślając jednocześnie wagę uniwersalnych wartości, takich jak miłość, dobro i troska o drugiego człowieka.

Na scenie pojawili się m. in. Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, aniołki, rogate diabły z knującym intrygi Lucyferem na czele, okrutny król Herod, grajek oraz śmierć z kosą. Nie zabrakło także betlejemskiej stajenki.
Poszczególne sceny spektaklu przeplatane były pięknymi kolędami w wykonaniu szkolnego chóru, któremu akompaniowali inni uzdolnieni muzycznie uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz p. T. Susmęd. Ciekawym uzupełnieniem całości okazał się świąteczny taniec przygotowany przez p. J. Koczańską.

Niezwykle oryginalny, momentami wzruszający, występ bardzo spodobał się widzom, którzy nagrodzili jego twórców i aktorów gromkimi brawami.

Na koniec głos zabrał zaproszony gość- Ks. Proboszcz M. Makowski. Następnie p. Dyrektor E. Fałat złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia oraz zaprosiła społeczność szkolną do wspólnego kolędowania. Radosny śpiew uświadomił uczestnikom spotkania, że święta Bożego Narodzenia są już blisko...

Po jasełkach odbyło się ogłoszenie wyników trzech konkursów o tematyce świątecznej przeprowadzonych w naszej szkole: porannego konkursu śpiewania kolęd i pastorałek, konkursu na stroik i ozdobę świąteczną oraz kartkę o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej w języku niemieckim. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni :).

Ze świątecznym pozdrowieniem Gimnazjum nr 1!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.