Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wyposażenie biura – praktycznie, acz z pomysłem

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 28 grudzień 2015, 15:31


Wyposażenie biura – praktycznie, acz z pomysłem

Każdego dnia powstają nowe budynki, który przestrzeń wyznaczona jest na biurowce. W centrum największych miast charakteryzują się one nowoczesnością, niebanalnymi kształtami i wyglądem. Tym większe pole do popisu mają w projektanci przy aranżacji wnętrz w tych urbanistycznych bryłach. Pamiętać musimy jednak, że nie wystrój, a wyposażenie powinien być czynnikiem kluczowym.


Nie bójmy się eksperymentować


We wnętrzu praktycznie każdy kolor będzie odpowiedni, a jego wybór zależeć będzie tylko od nas. Oczywiście, nie możemy przesadzać z gamą barw, żeby nie doprowadzić do swoistego chaosu. Kolorowe biuro będzie miało co prawda swój niepowtarzalny urok, ale zastosowanie jaskrawych i pastelowych kolorów nie musi wcale wpływać pozytywnie na wykonywaną w nim pracę. Z drugiej strony tonacja nie powinna ograniczać się tylko do bieli, żeby w środku nie było zwyczajnie i nudno. Popularną ostatnio metodą jest podkreślanie kolorystyki firmy w pomieszczeniach. Dzięki temu pracownikom oraz klientom łatwiej jest identyfikować się z przedsiębiorstwem i oferowanymi przez nie usługami lub produktami.


Umeblowanie to podstawa


Meble to fundamentalne elementy wyposażenia i jako takie nie powinny być za duże i nieporęczne, inaczej biuro sprawiać będzie wrażenie zagraconego. To ważne podczas próby zagospodarowania przestrzeni, gdyż porządek przekłada się bezpośrednio na jakość pracy i jej efektywność. Najlepszym rozwiązaniem są meble drewniane lub drewniano-matowe, szczególnie te, w kolorach stonowanych (czerń lub odcienie szarości). Idealnie dopasowują się do każdego pomieszczenia, nadając mu jego niepowtarzalny klimat. Dodatkowo, starajmy się wybierać wielofunkcyjne egzemplarze. Biurko, które ma dodatkowo wnęki przeznaczone na gromadzenie dokumentów lub takie z kilkoma stanowiskami pracy to idealne rozwiązanie, zwłaszcza dla mniejszych pomieszczeń.


Osprzęt adekwatny do wnętrza


Ładnie przystrojone biuro należy też odpowiednio wyposażyć. Podstawą jest posiadanie ksera, telefonu oraz niszczarki. Dodatkowo, popularnym ostatnio rozwiązaniem dla biurtablice magnetyczne. To nowoczesne rozwiązanie, wyparło popularne niegdyś plansze korkowe i pomimo ewolucji, w dalszym ciągu jest to najprostsza i najskuteczniejsza forma przekazywania treści. Możemy na nich zapisywać wszelkiego rodzaju ważne informację, sporządzać diagramy oraz notatki. Tablice te są dużo trwalsze niż ich korkowe oraz tekstylne odpowiedniki, a dzięki zastosowaniu porcelanowej powłoki można używać ich wielokrotnie. Jest to produkt uniwersalny, gdyż występuje w różnych rozmiarach. Oznacza to, że sprawdzi się zarówno w dużym jak i w małym biurze. Nierzadko służą też właścicielom firm lub deweloperom do prowadzenia codziennych spotkań, na których omawiane są istotne kwestie handlowe lub personalne. Te przywieszone bezpośrednio nad biurkiem pracownika mogą być przez nich ozdobione fotografiami rodzinnymi, czy rysunkami, co służyć może jako źródło ich zadowolenia i motywacji do pracy. (źródło: http://importmania.pl/pol_m_Artykuly-biurowe_Tablice-magnetyczne-suchoscieralne-157.html)