Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dziękujemy za serce

Autor Szkoła Podstawowa nr 3
Data utworzenia: 30 grudzień 2015, 12:46 Wszystkich komentarzy: 0


Dziękujemy za serce

W miesiącu grudniu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki zorganizowały Szkolną Zbiórkę Żywności. W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Na wyróżnienie zasługują rodzice uczniów klas pierwszych, a w szczególności I a, która pozyskała 120 kg żywności. Dzięki temu udało się zgromadzić następujące produkty: mąka 112 kg, cukier 80 kg, makaron 50 kg, kasze 60 kg, ryż 67 kg, płatki do mleka (różne) 12 kg, konserwy i przetwory 50 kg, herbata i słodycze 47 kg, przyprawy, zupy i sosy w proszku 6 kg, mleko 20 litrów, olej 32 litry, margaryna i inne 4 kg, soki 4 litry, sól 10 kg oraz inne pojedyncze produkty.

Obdarowano 16 rodzin uczniów naszej szkoły. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji serdecznie dziękujemy za poświęcenie czasu, pamięć o potrzebujących, a przede wszystkim za przekazane produkty spożywcze. Te dary stanowią wielkie znaczenie w budżetach obdarowanych rodzin.

Oprócz produktów spożywczych otrzymaliśmy również zabawki, odzież, obuwie, środki piorące, środki higieniczne a nawet wózek dziecięcy. Przyczynili się w ten sposób do naszej akcji pracownicy EGF Centrum Odszkodowań Sp. z.o.o. w Legnicy. Ich ofiarność zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż podjęli wyzwanie chociaż nie są bezpośrednio zaangażowani w życie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych za przekazane rzeczy.

Również w grudnie na parterze holu szkoły przez trzy dni otworzył swoje podwoje świąteczny kiermasz. Wśród bardzo wielu świątecznych rzeczy można było kupić m.in. stroiki, bombki, pierniki, słodycze itp. Kiermasz firmowało i przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki. Jednak nie byłby on tak bogaty, gdyby nie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Serdecznie dziękujemy rodzicom za ciasta, ciasteczka, babeczki, pierniczki, a także za tort.

bk i mlKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.