Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Za nami VIII Gminne Kolędowanie

Autor Gmina Chojnów
Data utworzenia: 19 styczeń 2016, 08:50 Wszystkich komentarzy: 0


Za nami VIII Gminne Kolędowanie

Za nami VIII Gminne Kolędowanie, które tym razem miało miejsce w Strupicach. W nowej świetlicy wiejskiej pojawiło się wielu gości oraz wszystkie zespoły folklorystyczne działające w Gminie Chojnów. Kolędowanie rozpoczęły „Albinki”, które zaraz po swoim występie pospieszyły przygotowywać posiłek dla wszystkich zebranych. Na scenie zmieniła je młodzież z gimnazjum z sąsiedniego Lubiatowa. Młodzi artyści pod opieką Ewy Baran, w gościnnym występie w Strupicach zaprezentowali Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu gimnazjalistów było równie muzykalne jak cały przebieg Gminnego Kolędowania. Cieszy mnie, że mogę obserwować takie zaangażowanie u młodych ludzi, szczególnie jeśli mówimy o podtrzymywaniu ludowych tradycji powiedział Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz pytany o występ uczniów z Lubiatowa.

Po Jasełkach nadszedł czas na występy pozostałych gminnych zespołów folklorystycznych. Wykonawcy prezentowali bogaty repertuar tradycyjnych kolęd i pastorałek. –Bis! Bis! – słychać było po każdym występie. Strudzone śpiewaniem zespoły zasiadały przy stołach biesiadnych. Poczęstunek dla zgromadzonych przygotowały panie z zespołu „Albinki”. Na co dzień łączy nas śpiewanie, ale okazało się, że czas spędzony na wspólnym gotowaniu też dał nam wiele radości - powiedziała przewodnicząca zespołu Albina Szczecina.

Jedne z występujących, „Michalinki” z Konradówki i Piotrowic, zwróciły się ze szczególną prośbą do publiczności. W związku z ich udziałem w zimowej edycji plebiscytu Radia Wrocław „Lista Przebojów Ludowych” prosiły o głosy i SMSy. My również zachęcamy do oddania głosu na nasze reprezentantki. Szczegółowe informacje o tym, ja można to zrobić znajdziecie Państwo na profilu Gminy Chojnów w portalu Facebook.

Po występie zespołu „Słowiki”, który prezentował się jako ostatni, przyszła pora na podsumowanie imprezy. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz podziękował wszystkim, dzięki którym mogła się ona odbyć. Wraz z Sekretarz Gminy Chojnów, Honoratą Tajchman-Rękoś, wręczyli kwiaty i dyplomy kierownikom poszczególnych zespołów. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w życie gminy powędrowały do Sołtysa Strupic, Józefa Meja. Dodatkowo Sołtys otrzymał bon upominkowy na zakupy do Świetlicy Wiejskiej. Mamy w naszej świetlicy nowe stoły ale brakuje nam obrusów. Myślę że ta nagroda będzie świetną okazją do ich zakupienia – powiedział, odbierając nagrodę Józef Mej.

Fakt, że kolędowanie odbyło się już ósmy raz i już dzisiaj nasi ludowi artyści snują plany na przyszłoroczną imprezę, świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców gminy tradycją i folklorem. Cieszy nas, że tradycja Gminnego Kolędowania zapoczątkowana przez „Słowiki” ze Starego Łomu jest nadal podtrzymywana, a wydarzeniu co roku towarzyszy niepowtarzalna, serdeczna atmosfera. Najcenniejszym skarbem naszej chojnowskiej ziemi są ludzie, Wy, Państwo, Którzy bezinteresownie angażujecie się w życie społeczne i kulturalne gminy – tymi słowami Wójt Andrzej Pyrz podziękował zgromadzonym i uczestnikom VIII Gminnego Kolędowania w Strupicach.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform