Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowskie kino ma już swoją nazwę

Autor Kasia_
Data utworzenia: 25 styczeń 2016, 14:30 Wszystkich komentarzy: 9


Chojnowskie kino ma już swoją nazwę

Chojnowskie kino działa od 14 listopada ubiegłego roku. Do tej pory funkcjonowało bez nazwy. Nowe imię dla tej placówki zostało już wybrane.

Zaraz po uruchomieniu kina, poproszono mieszkańców miasta o zgłaszanie propozycji nowej nazwy dla niego. Nadesłano aż 48 propozycji. Wśród nich znalazły się m.in. takie pomysły, jak: Alternatywa, Baszta, Chojnik, Chojnowood, Fabuła, Flesz, Galaktyka, Haynau, Hejnał, Kadr, Kalejdoskop, Klatka, Koral, Korona, Kultura, Majka, NEOlit, Nowator, Oko, Projekcja, Radość, Rebus, Relaks, Sasanka, Skora czy Stokrotka.

Wybór padł na KULTURĘ. Matką chrzestną chojnowskiego kina, czyli pomysłodawczynią jego nowej nazwy, została pani Małgorzata Górnicka z Chojnowa. Władze kina, w ramach podziękowania, podarowali jej karnet filmowy oraz stylizowaną filiżankę. Miejskie filiżanki otrzymali także pozostali uczestnicy konkursu, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych.

O tym, co w najbliższych dniach można obejrzeć w chojnowskim Kinie Kultura, przeczytacie tutaj.


Komentarze

Nazwa kultura ma tyle sensu jak nazwać kino rozrywka czy ubaw, w Chojnowie czym coś ma mniej polotu tym lepiej, znaczy im gorzej tym lepiej, w domu kultura kino kultura - bardzo odkrywcze.Teraz okazuje się że nagle rusza kurs foto, a kto go będzie prowadził, oczywiście radny, bo kto inny.Co to za sqrw... miasto.
zgłoś komentarz
Fakt nazwa dziadowska, żadnych skojarzeń nie ma, bardziej z domem kultury na wsi. A mogło się nasze porządne kino nazywac jakoś ładnie. Matrix było ładne , Mogło sie nazywac już jak kiedyć KINO POLONIA. Ciekae kto wybrał jedyną i słuszną nazwę i dlaczego nie mieszkańcy? Mogli wyselekcjonowac z 10 nazw i przeprowadzić głoowanie w necie, ale jak zwykle węszyć to mozna układy. czyja rodzina wygrała , którego urzedasa?
zgłoś komentarz
Mogli zrobić 2 etapowy sondaz, w I etapie wybrano by 5 najlepiej ocenianych nazw , w 2 najlepszą z tych 5 i to by była nazwa wybrana przez mieszkańców a nie jakiś establischment podejrzany. Wstyd dla miasta , że doprowadizli do takiego sposobu wyboru, przez jakiś fircyków
zgłoś komentarz
Ponad miesiąc temu prosili ci z rady kultury miasta o wypełnienie ankiety, to wypełniłam, myślałem że opublikują jej wyniki, nic bardziej mylnego, niema i pewnie nie będzie.Tylko po co zawracają ludziom dupę a potem się nie wywiązują z tego co sami wymyślili.Koleżanka mi mówiła że to prowadzi jakiś wazeliniarz władzy co prędzej już miał praktyki w urzędzie miasta, teraz niby "działa" w MDK więc jest jak jest i lepiej nie będzie.Ooo teraz okazuje że radny będzie prowadził koło fotograficzne, dwa etaty i pieniądze za pracę radnego mu mało.
zgłoś komentarz
Niech to dunder świśnie! Ludzie, ogarnijcie cycki! Czy wam płacą za te hejty, zatruwanie wszystkiego dookoła? Czasami czytając wasze wypociny mam takie wrażenie. Nawet tutaj węszycie układy, śmiech na sali. Miotacie się o nazwę kina w 15-tysięcznej mieścinie? Przecież nazwa "Kino Kultura" nie jest zła, dajcie spokój. Faktem jest, że mogli posilić się o głosowanie na stronie kina ale cóż, dużo by to kosztowało z racji faktu, że takie ankiety w internecie bardzo trudno jest zabezpieczyć przed ponownym głosowaniem przez te same osoby- przez co wyniki ankiety mogły by zostać w łatwy sposób zmanipulowane przez osobę bardzo chcącą wygrać.
zgłoś komentarz
skoro tobie placa to musza innym placic.to tak nie dziala.co do nazwy to sie zgadzam.przegiecie.subiektywna ocena.mi tez sie nie podoba.co do radnego przyznaje racje.nagle gdy zostal radnym dostal fuche bo jest radnym.serkies dba o swoich.
zgłoś komentarz
Brednie piszesz "kasztag" . To po co cały ten cyrk z wyborem nazwy. A kto to jest ten co wygrał czy nie ma aby znajomosci w ratuszu, moze to rodzina jakiegoś urzedasa? Tych pytań mozna było uniknąć , gdyby wybór był dokonany przejrzyście. Co do ankiety w internecie, przeciez mamy facebbok wystaczyło by utworzyć na profilu czy posty z nazwami kina i kazdy klika lika. Tam sa już zabezpieczenia, pozatym mozna było wybrać 5 najlepszych np. i z nich wylosowac po prostu jedna nazwę i spoko. zreszta co ja bede sie produkowął. Lepiej oczywiście byłoby żeby wiekszości mieszkańców sie podobało, teraz mozna to sprwdzić na facebooku, Dac wiadomości: Nazwa Kultura mi się podba , oraz wiadomośc nazwa Kultira mi sie niepodoba, i gdize wiecej lików to wiadomo o co chodzi. Prosty sposób weryfikacji
zgłoś komentarz
nazwać kino, Kultura?to chyba jakiś żart,1 kwietnia jeszcze przed nami,ten człowiek który tak nazwał kino,to jest być może,,kulturalny inaczej,,
zgłoś komentarz
Jest kino kultura w Wołominie, Warszawie,Gołdapi,Starachowicach,Chełmie itd.
Tylko nie rozumiem jednego. Skoro mieliśmy kiedyś stare kino obok budynku UM z pełna gębą, z balkonem i lożami,chyba jeszcze niemieckie, nazwane Polonia, to dlaczego nowe kino 3D nie kontynuuje tej nazwy? Co, wstydzicie się nazwy Polonia, bo taka nazwa nie europejska, zbyt patriotyczna? Trzeba było nazwać kino "minaret"?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform