Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Skalne Miasto - Czechy

Autor admin
Data utworzenia: 20 czerwiec 2011, 13:13 Wszystkich komentarzy: 6


Skalne Miasto - Czechy
      Skalne Miasto w Czechach to tak naprawdę Teplicko-Adrszpaskie Skały. Usytuowane są na zachód od miasta Teplice. Dojazd do miejsca kolejnej wycieczki jest bardzo prosty: należy kierować się autostradą na Legnicę, Jawor, Kamienną Górę, Lubawkę, w Czechach obrać drogę na Trutnov z finalnym postojem przed miejscowością Adrspach. Trasa zajmuje około 2 godzin jazdy i obejmuje odcinek ok. 120km.
       Przy Skalnym Mieście znajduje się wielki parking. Jest on odpłatny, ale kwoty pobierane za postój nie są wygórowane (ok. 11zł/samochód). Zanim skierujemy się do kas biletowych mamy możliwość skosztowania czeskiej kuchni bądź zakupienia pamiątek.
       Skalne Miasto swoim ogromem oferuje dwie piękne i malownicze trasy. Pierwsza z nich znajduje się zaraz za kasami biletowymi tzw. Teplickie Skały. Cennik:
1. Dorośli ok. 10zł
2. Dzieci ok. 5zł
3. Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ok. 24zł
4. Zwierzęta ok. 1,5zł
      Trasa wycieczki zajmuje około 3 kilometrów. W jej trakcie możemy zobaczyć piękne wysokie i zróżnicowane skały. Trasa obfituje w wiele atrakcji i ślicznych krajobrazów.
       Dla bardziej wprawionych polecamy po powrocie na parking drugą część wycieczki. Jest to podróż w Adrszpaskie Skały (druga część Skalnego Miasta). Ta część wycieczki oferuje nam możliwość zobaczenia: Małego Wodospadu, Wielkiego Wodospadu. Ciekawym odcinkiem wycieczki jest możliwość przepłynięcia się łódką po skalnym jeziorku. Podróżujemy tu za dodatkową opłatą z przewodnikiem, który pokazuje nam Wodnika Szuwarka, Topielca, Słonia i kilka innych atrakcji które można zobaczyć używając wyobraźni.
       Następnie kierując się trasą dochodzimy do wąskiej szczeliny w ścianie, którą musimy się przecisnąć. Zaraz po tym kończy się okrężna trasa i pomału kierujemy się do wyjścia.

Komentarze

Wybieram się tam z wycieczką 24 marca, duży autobus i jeszcze ok 20 wolnych miejsc gdyby ktoś chciał się przyłączyć 608517342
zgłoś komentarz
Byłem tam, ale dość dawno. Jakbym wiedział, że pogoda będzie cacy i nic mi nie wypadnie... Kurde, kusząca propozycja.
zgłoś komentarz
Pogody niestety załatwić nie mogę ale nie brakuję tam przejść pod skałami także mocno nas nie zmoczy. No i ścisku na trasie nie będzie jak latem. Jak widzisz same plusy:)
zgłoś komentarz
Przemyślę i jeśli się zdecyduję to na pewno zadzwonię. Ogólnie super propozycja!
zgłoś komentarz
Miejsce rewelacyjne na wyprawę, obyście mieli dobrą pogodę. Najlepiej faktycznie jechać latem, skały znakomicie dają cień i chłód. Bawcie się dobrze!
zgłoś komentarz
Na pewno będziemy, dzięki
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.