Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Początek ferii zimowych a śniegu brak

Autor admin
Data utworzenia: 31 styczeń 2016, 11:26 Wszystkich komentarzy: 0


Początek ferii zimowych a śniegu brak

Właśnie rozpoczyna się druga tura ferii zimowych - wśród województw gdzie uczniowie rozpoczynają dwudniową przerwę jest również województwo dolnośląskie. Ferie cieszą chyba każdego chojnowskiego ucznia; osoby które liczyły na to że spędzą je na śniegu nie mają jednak powodów do radości - za oknem obserwujemy temperatury wiosenne i nie zanosi się na szybką zmianę.

Wraz z województwem dolnośląskim ferie rozpoczynają uczniowie z: opolskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

Dodatnie temperatury nie powodują jednak braku śniegu na stokach, których właściciele niemal stają na głowie by zapewnić klientom odpowiednie warunki do zimowego szaleństwa. Takich miejsc możemy szukać również w naszych Sudetach, z kolei w Karpatach czy Beskidach spodziewane są drobne opady śniegu. Drugi tydzień ferii przebiegnie pod znakiem lekkiego ochłodzenia - wraz z nim na stokach ruszą armatki śnieżne.

Wśród mieszkańców Chojnowa nie brakuje jednak osób które zimową przerwę spędzą za granicą - część europejskich kurortów oferuje doskonałe warunki. Ale czy ferie to tylko zabawa na śniegu?

Atrakcje dla dzieci czekają również w naszym mieście. Kolejny raz organizowane są "Ferie z Biblioteką" - w tym roku ich tematem przewodnim będą koty. Miejska Biblioteka Publiczna organizuje zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które odbędą się odbywać między 1 i 5 lutego. Cieplejsze dni to również doskonała okazja na podróże, w różne ciekawe miejsca naszego regionu.

Jedno jest pewne, nie warto spędzać ferii w domu. Z tego też powodu życzymy wszystkim chojnowskim uczniom udanego wypoczynku.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.