Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Niecodzienne spotkanie

Autor Gimnazjum nr 1
Data utworzenia: 27 luty 2016, 10:12 Wszystkich komentarzy: 0


Niecodzienne spotkanie

26 lutego w szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Naszym gościem był Eddie Millar: Szkot, który mieszka w Wishaw niedaleko Motherwell w Szkocji. Eddie odwiedza Chojnów już od kilku lat, ma tu przyjaciół, ale w Gimnazjum nr. 1 gościł po raz pierwszy.

W pierwszej części spotkania Eddie opowiadał o swojej historii związanej z Polską, mogliśmy się dowiedzieć, że zwiedził w Polsce niemal wszystkie większe miasta, że lubi polską kuchnie (za wyjątkiem flaków!), i że Chojnów to jego miejsce na ziemi, w którym czuje się bardzo dobrze.

Eddie powiedział zgromadzonym słuchaczom, że celem jego spotkań z młodzieżą jest propagowanie języka angielskiego i zachęcanie do jego nauki, ponieważ jest to klucz do kariery w nowoczesnym świecie i niezbędne narzędzie komunikacji w trakcie podróży.

W drugiej części spotkania uczniowie zadawali Eddiemu pytania dotyczące szkockiej, kultury, polityki i życia codziennego. Mogliśmy się m. in. dowiedzieć kiedy i przy jakich okazjach Szkoci noszą swój tradycyjny strój – kilt, kim są najpopularniejsi ludzie w Szkocji, dlaczego Szkocji nie udało się odłączyć od Wielkiej Brytanii w wyniku ubiegłorocznego referendum, a także dlaczego Szkoci nie lubią Anglików.

Na koniec, nie zabrakło również pytań o sport:), okazało się, że Eddie jest zagorzałym fanem piłki nożnej a jego ulubiony klub to Glasgow Rangers. Eddie wyraził ubolewanie nad faktem, że Szkocka drużyna narodowa nie zakwalifikowała się do tegorocznych Mistrzostw Europy we Francji (przyczynił się do tego nasz zespół i Robert Lewandowski:)) ale zapewnił, że w trakcie turnieju będzie wspierał naszą drużynę, dodając, że i tak najważniejsze dla Szkotów jest, żeby Anglicy przegrali;).

Śmiało można powiedzieć, ze uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w żywej lekcji angielskiego. Tak jak Eddie, miejmy nadzieje, ze to spotkanie zainspiruje ich do jeszcze lepszej nauki języka. Cieszymy się, ze Eddie był naszym gościem i liczymy na to, ze jeszcze nas odwiedzi: Eddie, you are welcome here anytime!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.