Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

"Na fali" - nowy projekt fundacji "Smak Sukcesu"!

Autor Gimnazjum nr 1
Data utworzenia: 31 marzec 2016, 11:05 Wszystkich komentarzy: 0


"Na fali" - nowy projekt fundacji "Smak Sukcesu"!

Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 1 realizują projekt fundacji „Smak Sukcesu" przeprowadzany w ramach programu „Równać Szanse" przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Nasze nowe przedsięwzięcie nosi tytuł „Na Fali". Jego koordynatorem jest pani Iwona Majerowska - nauczyciel fizyki.

Projekt ma na celu nabycie przez uczestników umiejętności planowania i organizowania działań w zespole oraz zdobywania wsparcia społecznego dla swoich koncepcji. Pierwsze kroki skierowaliśmy więc do Pana Burmistrza i Pana Wójta w celu zaprezentowania przedstawicielom władz miasta i gminy Chojnów założeń naszego projektu oraz harmonogramu działań zaplanowanych do realizacji.

Do tej pory przeprowadziliśmy już warsztaty doświadczalne, których uczestnikami byli uczniowie Gimnazjum nr 1. Ponadto zaprezentowaliśmy naszym młodszym kolegom ze szkół podstawowych przedstawienie zatytułowane "Eureka". W sposób humorystyczny przybliżyliśmy im postać Archimedesa i jego prawo. Choć dla niektórych z nas był to debiut aktorski, bawiliśmy się świetnie!

Wkrótce zajmiemy się także, co będzie dla nas największą frajdą, BUDOWĄ ŁODZI!, którą zwodujemy na rzece Skorze podczas czerwcowego spływu kajakowego, natomiast w maju br. wybieramy się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy, podczas której zwiedzimy m. in. Centrum Nauki Kopernik! :)

W ramach naszego projektu ogłosiliśmy także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, zatytułowany „Statek moich marzeń", oraz konkurs dla starszych klas na nakręcenie krótkiego filmiku z doświadczeniem fizycznym.

O naszych dalszych działaniach projektowych będziemy informować na bieżąco.

Z wiosennym pozdrowieniem- uczniowie Gimnazjum nr 1!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.