Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowskie szkoły uczciły Dzień Czytania Tolkiena (wideo)

Autor admin
Data utworzenia: 31 marzec 2016, 18:14 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowskie szkoły uczciły Dzień Czytania Tolkiena (wideo)

Dziś o godz. 10.00 w odbyło się spotkanie organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena. W jego obchody włączyły się chojnowskie gimnazja i szkoły podstawowe, wydarzeniu patronowała Biblioteka Miejska. Niesprzyjająca aura nie pozwoliła organizatorom na przeprowadzenie akcji w Parku Śródmiejskim, zabawę przeniesiono więc do budynku Biblioteki Miejskiej.

W naszym mieście akcję przeprowadzono już drugi raz. Uczniowie chojnowskich gimnazjów przygotowali dla swoich młodszych kolegów z podstawówek dzień pełen wrażeń. Podczas spotkania odczytywano fragmenty dzieł Tolkiena. Młodzi wielbiciele jego twórczości mieli także okazję wziąć udział w konkursie pt. „W zaczarowanym lesie Toma Bombaila”. Jedną z głównych atrakcji tego dnia była nauka podstawowych wyrażeń z języka elfickiego.

Tegoroczne obchody Dnia Czytania Tolkiena odbyły się pod hasłem „Życie, śmierć i nieśmiertelność”. Hasło to nie jest przypadkowe, w tym roku przypada bowiem 100 rocznica śmierci serdecznego przyjaciela wielkiego pisarza.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.