Doskonały mecz w wykonaniu Czarnych Rokitki

Autor admin
Data utworzenia: 03 kwiecień 2016, 17:15 Wszystkich komentarzy: 1

W 18. kolejce o mistrzostwo klasy okręgowej OZPN Legnica Czarni Rokitki podejmowali na własnym obiekcie Rodło Granowice. O godz. 16.00 sędzia rozpoczął spotkanie, a słoneczne, choć wietrzne, popołudnie przyciągnęło na trybuny sporą liczbę kibiców.

Od pierwszego gwizdka arbitra inicjatywę na boisku przejęła drużyna gospodarzy, która w 12. minucie objęła prowadzenie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Szydełko, a zmierzającą w światło bramki piłkę do bramki strącił bramkarz Rodła. Kolejne minuty pokazały, że na jednym golu mecz się nie zakończy, a następnej okazji sam na sam z bramkarzem Szydełko nie wykorzystał. Po 25 minutach wynik się wyrównał, a ostre starcia w środku pola zatrzymywał sędzia, upominając zawodników żółtymi kartkami. Niesprzyjający wiatr oraz słaba postawa sędziego dawała się we znaki zawodnikom, którzy dość agresywnie wyrażali niezadowolenie z pracy arbitra. W końcówce pierwszej części spotkania świetne podanie ze środka pola otrzymał Gut, który wpadł w pole karne Rodła, odgrywając piłkę do wbiegającego kolegi. Pewnym strzałem wynik podwyższył Michał Pachura, tym samym na przerwę Czarni schodzili prowadząc 2:0.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli w wyjściowym składzie. Początek drugiej odsłony meczu zaczął się identycznie, jak całe spotkanie, wyraźna przewaga nie została zakończona bramką. Mecz obfitował w żółte kartki, co wymusiło zmiany zawodników w obu zespołach. Drugą bramkę w meczu ustrzelił Michał Pachura, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry bramkę honorową zdobyli goście, wykorzystując błąd obrony Czarnych. W tym spotkaniu to drużyna z Rokitek rozdawała karty, a dżokerem gospodarzy był Pachura Michał – zdobywca dwóch bramek.

Czarni Rokitki wystąpili w składzie: Wyszowski, Płachta, Światłoń,
D. Pachura, Zatwarnicki, Haniecki, M. Pachura, Ziembowski, Wrotny, Szydełko, Gut. Na boisku pojawili się również Pater, Ratajczyk, Tucholski, Węglewski.