Chojnowianka zaczyna grać!

Autor admin
Data utworzenia: 04 kwiecień 2016, 14:57 Wszystkich komentarzy: 2

W 18. kolejce KS Chojnowianka sprawiła nie lada sensację, wygrywając wyjazdowe spotkanie, na bardzo trudnym terenie, w Jaworze 2:1.

Gospodarz - Kuźnia Jawor -występował w roli faworyta i nawet remis byłby sporą niespodzianką. Po okresie przygotowawczym, w sezon lepiej weszli podopieczni Władysława Morocha, którzy ograli Kaczawę Bieniowice i Odrę Chobienia. Chojnowianie zaś ulegli Bieniowicom i Konfeksowi. Punkty zdobyte w sezonie uplasowały Kuźnię Jawor na 6. miejscu, zaś Chojnowiankę na 16. Mecz rozpoczął się o godz. 16.30, a słoneczne popołudnie przyciągnęło sporą rzeszę sympatyków lokalnej ligi.

Chojnowianka wyśmienicie zaczęła spotkanie, w 2 minucie, po strzale Rudnickiego, piłka wpadła do bramki Kuźni i było już 1:0 dla gości. Radość kibiców przyjezdnych ostudził Bober, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Jak przystało na faworyta starcia, wynik nie zadowalał jaworzan, którzy aby gonić czołówkę, musieli ten mecz wygrać. Po pierwszej części spotkania wynik był remisowy. Po zmianie stron trener Gadowski dokonał pierwszej i, jak okazało się później, ostatniej zmiany w drużynie Chojnowianki. Na boisku pojawił się Serkies, zmieniając Jóźwiaka. Takie posuniecie mogło wskazywać, że chojnowianie będą próbować swoich szans w kontrach. Żadenz zawodników nie chciał odpuścić starcia, a agresywną grę studził sędzia. W 50. minucie zawodnik Kuźni otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwona kartka wykluczyła go ze spotkania. Grając w osłabieniu, gospodarze razili nieskutecznością, a defensywa gości nie pozwalała na zagrożenie własnej bramki. W jednej z ostatnich akcji meczu szalę zwycięstwa na stronę Chojnowianki przechylił Rudnicki, zdobywając w 90. minucie zwycięską bramkę. Ostateczny wynik spotkania to 2:1 dla Chojnowianki Chojnów.

Wynik jest zaskakujący, ale należy przyznać, że nasz zespół wreszcie zaczyna grać, co jest bardzo budujące dla młodej drużyny Chojnowianki. Oby tak dalej, a na pewno drużyna Chojnowianki dostarczy nam jeszcze wiele radości. Jest to pierwsze i miejmy nadzieję nie ostatnie zwycięstwo Chojnowianki w tych rozgrywkach ligi okręgowej.

Kuźnia Jawor 1 : 2 Chojnowianka Chojnów

Goście wystąpili w składzie: Kasprzyszak, Bencal, Iwaniak, Krasoń, Jędrusiak, Jóźwiak, Kowalczyk, Kuczyński, Rudnicki, Turczyński, Zazulczak. Po przerwie pojawił się Serkies.