Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rozśpiewane Nutki 2016, czyli siedem godzin wokalnych zmagań

Autor admin
Data utworzenia: 10 kwiecień 2016, 00:09 Wszystkich komentarzy: 0


Rozśpiewane Nutki 2016, czyli siedem godzin wokalnych zmagań

Czternasta edycja Rozśpiewanych Nutek przeszła do historii. Ogólnopolski konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zgromadził w chojnowskim Domu Kultury młodych i ambitnych wokalistów, którzy przez niemal siedem godzin prezentowali się przed trójosobowym jury. Grand Prix Rozśpiewanych Nutek 2016 powędrowało do: Karoliny Ziemlickiej, Aleny Tomaszewskiej, Jakuba Nowaka, Eni Halilović i Anny Chowaniec. Wśród nagrodzonych nie zabrakło także mieszkańców naszego miasta.

Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe - szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Na scenie chojnowskiego domu kultury zaprezentowali się wokaliści reprezentujący szkoły oraz ośrodki kultury z: Lubina, Rudnej, Jeleniej Góry, Chojnowa, Legnicy, Strzegomia, Bolesławca, Żagania, Ścinawy, Legnickiego Pola, Wrocławia, Chorzowa oraz Żar. Najliczniejszą grupę wiekową stanowili przedstawiciele szkół podstawowych, których zaprezentowało się łącznie trzydziestu. Ponadto na scenie Domu Kultury pojawiło się 20 gimnazjalistów i 10 przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. Wśród występujących zdecydowaną większość stanowiły przedstawicielki płci pięknej.

Liczba osób startujących w tegorocznym konkursie zaskoczyła chyba nawet samych organizatorów, którzy ze względu na planowaną projekcję filmu, musieli przenieść uroczystość nagrodzenia triumfatorów ostatniej kategorii do sąsiedniej sali. Ranga konkursu rośnie z roku na rok; już teraz przyciąga uczestników z tak odległych miejsc jak chociażby górnośląski Chorzów.

Poszczególne części tegorocznego konkursu rozdzielone były półgodzinnymi przerwami, w trakcie których dochodziło do burzliwych narad jury. Organizatorzy konkursu oprócz nagrodzenia zwycięzców, przyznawali także nagrody za zajęcie miejsc drugich i trzecich; przyznano także kilka wyróżnień. Specjalną nagrodę wybranym uczestnikom konkursu przyznawała także radna Krystyna Czapska. Każdy prezentujący swoje umiejętności mógł liczyć na drobny upominek - pamiątkową koszulkę.

Ale czy najistotniejsze były miejsca? - To że macie pasję, to że chcecie ją realizować, to że spełniacie się - to jest najpiękniejsze. Miejsca pierwsze, drugie, trzecie - owszem są miłe, ale to jest dodatek do tego że budujecie, tworzycie samych siebie i tworzycie to pięknie - podsumował Stanisław Horodecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, gratulując trzydziestce wokalistów startujących w kategorii szkół podstawowych.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Szkoły podstawowe:

1. miejsce: Karolina Ziemlicka (Lubin), Alena Tomaszewska (Lubin)

2. miejsce: Zuzanna Lemantowicz (Chorzów), Zofia Pietrakowska (Legnica)

3. miejsce: Laura Bień (Legnica)

Wyróżnienia: Oliwia Jakubowska (Bolesławiec), Bianka Pilitowska (Bolesławiec), Ewa Krężel (Legnica), Dawid Krężel (Ścinawa)

Nagroda przyznana przez Krystynę Czapską: Jakub Koziar (Chojnów)

Gimnazja:

1. miejsce: Jakub Nowak (Legnica)

2. miejsce: Ewa Kobielska (Jelenia Góra), Joanna Piura (Chorzów)

3. miejsce: Agnieszka Kochanek (Chorzów), Maja Kowalska (Żary)

Wyróżnienia: Magda Zatrwarnicka (Chojnów), Julia Marciniszyn (Żary)

Nagroda przyznana przez Krystynę Czapską: Jagoda Bielecka (Legnica)

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 miejsce: Eni Halilović (Rudna), Anna Chowaniec (Legnica)

2. miejsce: Aleksandra Kruk (Chojnów), Małgorzata Szklarz (Chojnów)

3. miejsce: Benita Jóźwik (Legnica), Kinga Wróbel (Legnica), Anna Wróblewska (Bolesławiec)

Nagroda przyznana przez Krystynę Czapską: Małgorzata Szklarz (Chojnów), Eni Halilović (Rudna)
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.