Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nowa siedziba Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zainaugurowana

Autor admin
Data utworzenia: 12 kwiecień 2016, 15:28 Wszystkich komentarzy: 1


Nowa siedziba Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zainaugurowana

Działająca w naszym mieście Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna doczekała się nowej siedziby. W dzisiejsze południe symbolicznym przecięciem wstęgi zainaugurowano zaadaptowane na potrzeby poradni sale na parterze budynku Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Poźniaków.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów, m.in.: wicestarosta Krzysztof Sowiński, przewodniczący rady powiatu Aleksander Kostuń, burmistrz Chojnowa Jan Serkies, wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, wójt Legnickiego Pola Henryk Babuśka, radni powiatowi, przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjów a także Powiatowego Zespołu Szkół.

- Oświata jest jednym z najważniejszych elementów które w najbliższej kadencji zakładają sobie władze powiatu legnickiego. Dlatego też zdecydowaliśmy się że w tym naszym Powiatowym Zespole Szkół, gdzie mieści się Liceum Ogólnokształcące powstanie nowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta poradnia powstała - powiedział Krzysztof Sowiński, dziękując m.in. Mariuszowi Kowalczykowi - dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół, który był jedną z osób nadzorujących prace.

Ogromną rolę w przeniesieniu poradni odegrali również sami pracownicy. Przewodniczący Aleksander Kostuń w ciepłych słowach odniósł się do ogromnego zaangażowania osób pracujących w poradni. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali członkowie zarządu i rady powiatu, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz ksiądz dziekan Marek Osmulski, który poświęcił nową siedzibę.

Przeniesienie obiektu do nowego budynku do przede wszystkim ogromne ułatwienie dla osób korzystających z usług poradni. Poprzednia siedziba na Placu Zamkowym mieściła się na drugim piętrze. Nowe miejsce pozbawione jest barier architektonicznych co jest dobrą wiadomością dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wicestarosta Krzysztof Sowiński w ciepłych słowach podziękował także burmistrzowi Janowi Serkiesowi, za dotychczasową współpracę i wsparcie poradni przed dotychczasowe lata. Trzeba bowiem zaznaczyć, że chojnowska Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna istnieje już od ponad 17 lat, a użyczenie budynku przy Placu Zamkowym było zasługą dotychczasowych włodarzy miasta.

Niespodzianką zakończyło się wystąpienie członka zarządu powiatu Kazimierza Burtnego, który w imieniu Starosty i Zarządu przekazał Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej służbowy samochód osobowy.
Komentarze

znany blooond psycholog poradnik jan serkies oraz ksieciunio, wspaniale. ksiadz tez powinien sie przefarbowac he he
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.