Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Karpacz i okolice

Autor admin
Data utworzenia: 21 czerwiec 2011, 10:48 Wszystkich komentarzy: 0


Karpacz i okolice

      Karpacz jest kolejną miejscowością wartą naszej uwagi. Miejscowość położona w województwie dolnośląskim, powiecie jeleniogórskim. Mamy tutaj dostęp do wielu atrakcji m.in. tor saneczkowy Kolorowa (szczerze polecamy), skocznia Orlinek, Zapora na Łomnicy. Bardzo ciekawym miejscem jest Kościółek Wang. 

                Będąc w Karpaczu nie możemy zapomnieć o licznych trasach górskich oraz najwyższym szcycie Sudetów Śnieżce 1602 m.n.p.m . W tej malowniczej miejscowości znajduje się kolej linowa, która zabierze nas na Kopę ok. 15 minut w jedną stronę. Znajdziemy się na wysokości 1300 m.n.p.m.  Po drodzę podziwiać można piękne widoki na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

                Z tego miejsca mamy możliwość wyboru kilku tras:

1.       Możemy bezpośrednio z Kopy zejść prosto do Karpacza narciarską trasą zjazdową wytyczoną w ramach kompleksu „Kopa”.

2.       Od górnej stacji kolejki musimy udać się do schroniska Pod Śnieżką. Od tego miejsca możemy wybrać się na szczyt, albo czerwoną ścieżką ok. ½ godziny, albo trawersującą zbocza góry tzw. Drogą Jubileuszową (ok. 40 minut) .

Na Śnieżkę w okresie wiosenno letnim oraz jesiennym można dotrzeć pieszo czerwonym szlakiem. W Karpaczu musimy kierować się do Parku Krajobrazowego  (wstęp ok. 5zł).  Z tego miejsca idziemy w kierunku schroniska Nad Łomniczką piękną łagodną trasą. Zajmie to nam ok. 30-40 minut. W schronisku można odpocząć, wypić herbatę, także coś zjeść.

                Po drodze mijamy wspaniałe, niezapomniane widoki na Wąwóz Łomniczki. Wspinając się po skałach mijamy pomnik ofiar gór i docieramy po ok. 1 godzinie do schroniska Dom Śląski (Pod Śnieżką), gdzie szczerze polecamy pyszny żurek czy krokiety z barszczem.

                Następny etap wycieczki to zdobycie Śnieżki trasami, które opisaliśmy powyżej. Do Karpacza możemy wrócić tą samą ścieżką lub kolejką linową.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.