Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zacięta walka na czwartej Gimnazjadzie Wioślarskiej w chojnowskiej "jedynce" (foto + wideo)

Autor admin
Data utworzenia: 29 kwiecień 2016, 19:03 Wszystkich komentarzy: 0


Zacięta walka na czwartej Gimnazjadzie Wioślarskiej w chojnowskiej "jedynce" (foto + wideo)

Już po raz czwarty Gimnazjum nr 1 zaprosiło do siebie młodych sportowców z pobliskich szkół na Gimnazjadę Wioślarską - czyli rywalizację w wiosłowaniu na sucho (przy użyciu ergometrów).

Na starcie zawodów pojawiły się wszystkie chojnowskie szkoły: Szkoły Podstawowe nr 3 i 4, Gimnazja nr 1 i 2 oraz Powiatowy Zespół Szkół. Ponadto, swoją obecnością zawody zaszczycili przedstawiciele chojnowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Wśród osób wręczających nagrody obok dyrektor Elżbiety Fałat, znaleźli się przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowroński oraz wicestarosta Krzysztof Sowiński.

Rywalizację rozpoczęły gimnazja. Spośród chojnowskich szkół najlepiej zaprezentowali się gospodarze. Zawodnicy z Gimnazjum nr 1 zajęli 2. miejsce (dziewczęta) oraz 3. miejsce (chłopcy).

W kategorii szkół średnich równych sobie nie mieli reprezentanci chocianowskiego Zespołu Szkół, którzy opuścili nasze miasto z dwoma pucharami za pierwsze miejsca. Honoru Chojnowa bronili zawodnicy Powiatowego Zespołu Szkół - zakończyli oni zmagania na drugim i trzecim miejscu.

W kategorii szkół podstawowych prawdziwą dominację zaprezentowali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 4 - zwyciężyli oni zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców. Reprezentanci tej szkoły nie mieli sobie równych również w rywalizacji indywidualnej, w której triumfowali Julia Zieleń i Michał Janusz. Warto również zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa nr 4 wystawiła łącznie cztery drużyny.

Dystanse, jakie do pokonania miały poszczególne ekipy zależały od kategorii wiekowej. Przedstawicie szkół podstawowych indywidualnie przepływali 300 m - drużynowo 4x200 m. W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych indywidualny dystans do przepłynięcia wynosił 500 m. Drużynowo gimnazjaliści mieli do przepłynięcia 4 x 250 m, przedstawiciele szkół średnich natomiast 4 x 300 m.

Kwietniowa rywalizacja na ergometrach stanowi początek okresu przygotowującego do kolejny spływów Skorą. W tym roku odbędą się one 11 i 18 czerwca.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.