5 godzin kolarskiego święta na chojnowskim Rynku

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2016, 09:11 Wszystkich komentarzy: 0

"Chojnowski" etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich zakończył się triumfem reprezentanta Ukrainy Ołeksandra Paliwody; tym samym został on liderem całego wyścigu. Mieszkańców miasta i gminy Chojnów interesować w szczególności będą jednak wyniki rywalizacji młodzieży, która poprzedziła start seniorów.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt, w rywalizacji udział wzięły jedynie zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 4. Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Brożyna. Wśród chłopców triumfował zawodnik Sigo Gim 1 oraz uczeń "czwórki" Mateusz Cieślak. Kolejne miejsce zajęli Adrian Palec ze Szkoły Podstawowej w Starym Łomie oraz Gabriel Kondziołka ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Łączną klasyfikacje szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 4. Na kolejnym miejscach znalazły się Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła w Starym Łomie.

W kategorii gimnazjalnej ogromne uznanie ze strony prowadzących zyskała reprezentantka Gimnazjum nr 1 oraz klubu Sigo Gim 1 Anna Szewczyk, która bez żadnych skrupułów zostawiła za sobą startujących w tej kategorii chłopców.

W kategorii męskiej najlepszy okazał się Wiktor Sikora z Gimnazjum nr 2. Łączną klasyfikację gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 2; na drugim miejscu sklasyfikowana została "jedynka".

Pełne wyniki Małych Grodów Piastowskich opublikowane zostały na stronie organizatora imprezy:

- szkoły podstawowe

- gimnazja

Rolę gospodarzy wręczających nagrody pełnili Sekretarz Miasta Brygida Mytkowska oraz Wójt Andrzej Pyrz.

O godzinie 14:00 rywalizację rozpoczęli seniorzy. Po starcie peleton udał się w kierunku Białej, gdzie zawodnicy do pokonania mieli pierwszy podjazd, następnie powrócili do Chojnowa, gdzie miała miejsce premia lotna. Dalsza rywalizacja przebiegła już jednak na drodze w stronę Złotoryi.